Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

7 września 2016 r.

Belive Digital kupiło francuską wytwórnię Naive

Brytyjskie przedsiębiorstwo Believe Digital wykupiło francuską niezależną wytwórnię Naive.

Belive Digital kupiło francuską wytwórnię Naive

Jak donosi musicbusinessworldwide.com, w ciągu kilku ostatnich miesięcy Naive było wystawione na sprzedaż. Po długo trwających negocjacjach wytwórnię wykupiła angielska firma Believe Digital. Nabyciem Naive zainteresowane było również Sony Entertainment, jednak nie zdecydowali się oni na przebicie oferty Believe, która wyniosła 12 milionów dolarów.

Naive zostało założone w 1997 roku w Paryżu przez Patricka Zelnika, który od początku funkcjonowania labelu starał się promować oryginalnych i nieszablonowych artystów. Jego wytwórnia wydawała takich wykonawców jak M83, Anthony Joseph, Marianne Faithfull, We Have Band, The Dandy Warhols czy Liars.

Z kolei Belive Digital – to jedna z największych firm na świecie zajmująca się wydawnictwem, cyfrową dystrybucją oraz promocją niezależnych artystów. Została założona w 2005 roku w Londynie. W ciągu kilku ostatnich lat wypuściła szereg albumów alternatywnych artystów, cieszących się uznaniem fanów na całym świecie. Wśród nich można znaleźć m.in. Parova Stelara, Jamesa Vincenta McMorrowa, Gavina James’a czy Youssoupha. Belive wspiera także inne firmy oraz wytwórnie, m.in. Brownswood Recordings, Hospital Records czy Nettwerk Records.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap