Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

20 sierpnia 2014 r.

Telewizja Mjuzik.tv zastąpiła kanał muzyczny Rbl.tv

Grupa 4fun Media zmieniła nazwę stacji Rbl.tv na Mjuzik.tv. Modyfikacje wprowadzone 12 sierpnia 2014 r. dotyczą także profilu muzycznego kanału.

Telewizja Mjuzik.tv zastąpiła kanał muzyczny Rbl.tv

Grupa 4fun Media zmieniła nazwę stacji Rbl.tv na Mjuzik.tv. Modyfikacje wprowadzone 12 sierpnia 2014 r. dotyczą także profilu muzycznego kanału.

Presserwis poinformował, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 22 lipca 2014 r. zatwierdziła decyzję o zmianie nazwy stacji Rbl.tv na Mjuzik.tv. Nowy kanał rozpoczął nadawanie 12 sierpnia 2014 r.

-Poprzednia nazwa kanału nie odzwierciedlała prawidłowo zmodyfikowanej w międzyczasie zawartości programowej stacji i nie była w odpowiednim stopniu kojarzona z emitowanym kontentem muzycznym, co z kolei nie pozwalało osiągać oczekiwanych udziałów rynkowych – tłumaczy Ewa Czekała, prezes 4fun Media SA.

Po tygodniu nadawania w Mjuzik.tv zmieniono nazwy pasm muzycznych, by nie wykorzystywać linerów rozgłośni Grupy Radiowej Time i Grupy RMF. Na początku elementami ramówki były pasma: ”W rytmie hitów”, ”Najlepsze hity”, ”Hit za hitem”, ”Hity na czasie” oraz ”Tylko hity”. ”W rytmie hitów” to liner Radia Vox FM, a ”Hity na czasie” Radia Eska, natomiast "Hit za hitem" to liner RMF Maxxx.

Hanna Krawczyńska, PR manager 4fun Media, tłumaczyła przed tygodniem "Presserwisowi", że nazwy nie są zastrzeżone, ponieważ są to sformułowania zaczerpnięte z języka codziennego. Ostatecznie nadawca zmienił nazwy pasm, co potwierdziła Krawczyńska, nie wypowiadając się o powodach modyfikacji. Obecnie w kanale znajdują się trzy bloki muzyczne: ”Tylko hity”, ”Najlepsze hity” oraz ”Gorące hity”.

To nie pierwszy raz, kiedy zarząd 4fun Media decyduje o rebrandingu tego kanału. Początkowo stacja nosiła nazwę Rebel:tv i nadawała muzykę w rockową. W październiku 2012 roku została przekształcona w Rbl.tv. Kanał grał muzykę rockową, potem rockowo-popową, następnie miejską - głównie hip-hop. Jesienią 2013 roku zamiast muzyki hip-hopowej zaczęto nadawać najpopularniejsze hity ostatnich lat.

Źródło: www.press.pl, www.wirtualnemedia.pl

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap