Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

1 kwietnia 2015 r.

Ruszył serwis Tidal

Jay Z wraz z szesnastoma innymi artystami wśród, których znalazły się największe współczesne gwiazdy muzyki, m.in. Madonna, Kanye West, Rihanna, Jack Black czy Chirs Martin, 30 marca zainaugurował nową odsłonę serwisu Tidal. Artyści są właścicielami seriwsu.
Ruszył serwis Tidal

Na początku bieżącego roku, firma Project Panther Bidco należąca do rapera Jaya Z odkupiła od szwedzkiej firmy Aspiro serwisy: WiMP oraz Tidal. 30 marca w Nowym Jorku odbyła się konferencja prasowa inaugurująca serwis Tidal pod nowym kierownictwem. Większość udziałów w serwisie mają artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne, którzy towarzyszyli raperowi Jay’owi Z podczas nowojorskiej konferencji. Zaangażowani w serwis to największe współczesne gwiazdy muzyki: Alicia Keys, członkowie zespołu Arcade Fire Win Butler i Régine Chassagne, Beyoncé, Calvin Harris, Chris Martin, duet Daft Pank, Jack White, Jason Aldean, J. Cole, Kanye West, Deadmau5, Madonna, Nicki Minaj, Rihanna oraz Usher.

Stoimy tutaj przed wami, dzisiaj, zjednoczeni, mówiąc jednym głosem z nadzieją, że na zawsze zmienimy bieg historii muzyki. Nasz cel jest prosty: chcemy stworzyć lepszy serwis by móc zapewnić lepsze doświadczenie zarówno dla fanów jak i artystów, i to jest nasza obietnica dla świata. – powiedziała w trakcie konferencji Alicia Keys.

Tidal to pierwsza platforma strumieniująca, która zdobyła poparcie artystów i będzie przez nich bezpośrednio tworzona. Biorąc pod uwagę ostatnie nasilające się dyskusje odnośnie coraz większego znaczenia tego typu serwisów oraz niskich wynagrodzeń, które artyści otrzymują pomimo tysięcy czy milionów odtworzeń utworów, inicjatywa wydaje się być istotnym głosem w dyskusji.

Nie podobał nam się kierunek w którym szedł rynek muzyczny, więc pomyśleliśmy, że możemy wejść w to i zadać cios od środka, - powiedział Jay Z w specjalnym wywiadzie dla magazynu „Billboard”. Raper dodał również: Ludzie nie szanują muzyki, dewaluują ją i to co tak naprawdę ona znaczy. Ludzie naprawdę myślą, że muzyka jest za darmo, ale zapłacą 6$ za wodę. Przecież możesz napić się wody z kranu to jest przecież dobra woda, i czują się OK z tym, że muszą za wodę i tak płacić. Tak więc jest to kwestia nastawienia.

Tidal to serwis powstały w październiku zeszłego roku i stworzony został jako serwis-siostra WiMP’a, oferując swoim użytkownikom muzykę w najwyższej jakości (m.in. FLAC) oraz wideoklipy w wersji HD. W odświeżonej wersji serwisu, który już od poniedziałku dostępny jest również w naszym kraju, dodatkiem ekskluzywnym będą treści, tworzone przez artystów zaangażowanych w projekt oraz dziennikarzy z całego świata.

Użytkownicy mają możliwość skorzystania z bezpłatnego miesiąca próbnego. Następnie mają do wyboru abonament Tidal Premium (19,99zł) lub Tidal HiFi (39,99zł). Co ciekawe, serwis WiMP zostanie wchłonięty przed Tidal. Na stronie WiMP’a już pojawiła się informacja o zmianie.

Screenshot ze strony wimp.pl

Źródło: billboard.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap