Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

27 kwietnia 2015 r.

Zmiany w Radiu ZET – nowy szef muzyczny

Wojciech Jagielski, przestał pełnić funkcję dyrektora muzycznego Radia ZET. Nowym muzycznym stacji została jego dotychczasowa zastępczyni – Joanna Sołtysiak.

Zmiany w Radiu ZET – nowy szef muzyczny

Wojciech Jagielski, będący dyrektorem muzycznym stacji Radio ZET od października 2010 roku, przestał pełnić tę funkcję i żegna się ze stacją z którą związany był od 25 lat. Nowym muzycznym rozgłośni została Joanna Sołtysiak, dotychczas pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora muzycznego Radia ZET.

Joanna Sołtysiak w rozgłośni pracuje od 2007 roku. Wcześniej związana była z Grupą Radiową Agory, gdzie pracowała w takich rozgłośniach jak m.in.: Złote Przeboje, Klasyka FM oraz Radio Wielkopolska.

Joanna od 2007 roku była zastępcą dyrektora muzycznego stacji. Jej awans na szefową działu muzycznego będzie więc płynnym przejęciem dotychczasowych obowiązków od Wojtka Jagielskiego, któremu z tego miejsca dziękuję za ostatnie pięć lat pracy w stacji. W historii Radia Zet Joanna będzie pierwszą kobietą, która zarządza działem muzycznym – a muzyka jest przecież kobietą – skomentował Jarosław Paszkowski pełniący obowiązki redaktora naczelnego Radia ZET, który na tym stanowisku zastąpił Rafała Olejniczaka miesiąc temu.

To nie wszystkie zmiany w rozgłośni. Natalia Gębska będąca dyrektor muzyczną i programową stacji Radio ZET Chilli, obejmie nowoutworzone stanowiska szefa anteny w Radiu ZET.

Stworzenie tego stanowiska ma na celu uporządkowanie struktury redakcyjnej i usprawnienie przepływu informacji. Chciałem żeby wsparła mnie w tym osoba, która doskonale zna firmę, ludzi i reguły rządzące codzienną pracą nad programem – powiedział Jarosław Paszkowski.

Z ostatnich badań Radio Track wynika, że słuchalność Radia ZET bardzo mocno spadła. W I kwartale tego roku było to 13,2%, natomiast w analogicznym okresie 2014 roku było to 15,7%.

źródło: wirtualnemedia.pl, media2.pl

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap