Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

10 lipca 2015 r.

Radio Pogoda również w Warszawie

Jak podaje serwis press.pl, Grupa Radiowa Agory kupiła warszawskie Radio Nostalgia i planuje je włączyć do swojej nowej sieci radiowej – Radio Pogoda.

Radio Pogoda również w Warszawie

Na początku czerwca w Krakowie, Poznaniu oraz Opolu nadawanie rozpoczęło Radio Pogoda wchodzące w skład sieci radiowych należących do Grupy Radiowej Agory. Jak donosi serwis press.pl, Radio Pogoda ma pojawić się również w Warszawie – ma zastąpić Radio Nostalgia.

Grupa Radiowa Agory kupiła 100% udziałów spółki Fonia do której należało Radio Nostalgia. Jak podaje press.pl, informując o transakcji Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, Grupa Radiowa Agory złożyła stosowny wniosek o zmianę nazwy warszawskiej stacji na Radio Pogoda.

Jeśli Krajowa Rada wyrazi taką zgodę, nowo zakupiona stacja dołączy do trzech lokalnych rozgłośni nadających program pod marką Radio pogoda – powiedziała Agnieszka Staniszewska, rzeczniczka Grupy w rozmowie z „Presserwisem”.

„Presserwisowi” udało się również porozmawiać z Adamem Fijałkowskim, v-ce prezesem Grupy Radiowej Agory, na temat planów rozwoju Radia Pogody: Będziemy pracować zarówno nad ofertą programową, jak i poszerzeniem zasięgu Radia Pogoda, co w dużej mierze zależy od dostępności nowych częstotliwości radiowych. Jesteśmy otwarci na inne rozwiązania, w tym akwizycje. Na razie jest jednak za wcześnie by o tym mówić.

Radio Pogoda skierowane jest do starszych słuchaczy – po 50. roku życia, a muzyka, której można posłuchać na antenie stacji to przede wszystkim utwory pochodzące z lat 40., 50. i 60. XX wieku. Radio Nostalgia natomiast w swojej ofercie muzycznej ma również muzykę z lat 70. i 80. Stacja nadaje na dwóch częstotliwościach: 88,4 FM i 99,5 FM. Jak wynika z badań w okresie listopad 2014 – kwiecień 2015, udział Radia Nostalgia w Warszawie był na poziomie 3,9%.

źródło: press.pl

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap