Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

16 lipca 2015 r.

Rebranding TV.Disco i Mjuzik.tv

Stacje TV.Disco i Mjuzik.tv przeszły rebranding. Od 25 czerwca TV.Disco nadaje pod nową nazwą 4fun Fit&Dance, natomiast Mjuzik.tv zmieniło się w 4fun Hits.

Rebranding TV.Disco i Mjuzik.tv

Grupa 4fun Media postanowiła ujednolicić identyfikację swoich stacji muzycznych i powiązać je z jedną marką – 4fun. Stacje TV.Disco i Mjuzik.tv przeszły rebranding i od 25 czerwca kanał TV.Disco nadaje pod nazwą 4fun Fit&Dance, natomiast Mjuzik.tv przekształcił się w stację 4fun Hits. Rebrandingowi towarzyszy kampania reklamowa, której głosem jest Bogusław Linda.

Zmieniła się także oferta programowa stacji. 4fun Fit&Dance przygotował pasmo dzienne skierowane do osób aktywnie spędzających czas, wieczorem natomiast emitowane są wideoklipy z muzyką imprezową. Ramówka 4fun Hits bazuje na teledyskach z największymi przebojami muzycznymi, zarówno współczesnymi jaki i starszymi.

Mamy dobrą dystrybucję, ale niewystarczającą rozpoznawalność. Chcemy zwiększać wartość naszej głównej marki, dlatego 4Fun został „brandem parasolowym” dla wszystkich kanałów, co dało nam spójność komunikacji, efekt marketingowy dla mniejszych stacji i premię nowości. – powiedział Rafał Baran, prezes 4fun Media.

Jak zapewnił w rozmowie z ISBnews, grupa chce jeszcze bardziej zwrócić się w stronę muzyki, poszerzyć grono odbiorców, a także nadać swojej ofercie bardziej kobiecy charakter. Od muzycznej telewizji oczekuje się muzyki i my chcemy być przede wszystkim muzyczni. Poszerzamy również naszą grupę docelową w związku z jej starzeniem się, właśnie przez pozycjonowanie w przedziale wiekowym 16-49 lat. Format muzycznej telewizji ma już 25 lat i jest akceptowany przez starsze pokolenie. Nadal będziemy chcieli być dla ludzi z miast powyżej 50 tysięcy, za to format będzie bardziej kobiecy. Jest to zgodne z trendami telewizyjnymi i tego oczekują reklamodawcy.

Według danych opublikowanych przez serwis wirtualnemedia.pl, udział w rynku 4fun TV sięga 0,19%, 4fun Hits – 0,03%, natomiast 4fun Fit&Dance – 0,02%.

Zmiany w 4fun Media wprowadza nowy prezes spółki – Rafał Baran, który zajął to stanowisko w maju br.

Źródło: wirtualnemedia.pl, money.pl

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap