Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

21 października 2015 r.

Ideas Powered – nowa strona internetowa propagująca ochronę własność intelektualną

Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego uruchamia stronę internetową propagującą własność intelektualną. To pierwsza tego typu interaktywna strona internetowa poświęcona młodym osobom i ich własności intelektualnej.
Ideas Powered – nowa strona internetowa propagująca ochronę własność intelektualną

Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego działający w ramach struktur Unii Europejskie, uruchamia stronę internetową propagującą własność intelektualną. To pierwsza tego typu interaktywna strona internetowa poświęcona młodym osobom i ich własności intelektualnej.

http://www.ideaspowered.eu to strona, której w celem jest pokazanie jak własność intelektualna wspiera kreatywność i innowacje. Zawiera opinie młodych twórców z całej Unii Europejskiej – plastyków, projektantów, kompozytorów, muzyków, przedsiębiorców i zachęca młodych ludzi do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

W 2013 roku UHRW przeprowadził badania dotyczące postrzegania własności intelektualnej przez obywateli UE. Okazało się, że 8 na 10 osób w wieki między 15 a 24 rokiem życia jest zdania, że kupowanie podróbek ma negatywny wpływ gospodarczy. Dwie trzecie respondentów z tej grupy wiekowej uważa, że nielegalne pobieranie plików jest zagrożeniem dla gospodarki i miejsc pracy. Jednak aż 57% respondentów jest przekonanych, że pobieranie nielegalnych plików na własny użytek jest dopuszczalne.

Źródło: prawoautorskie.gov.pl

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap