Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

6 listopada 2015 r.

„Piątki z Nową Muzyką” na Audio Video Show

Audio Video Show to największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa sprzętu audio i video. 19. edycja tej imprezy odbędzie się w Warszawie w dniach 6 – 8 listopada. Oprócz wielu atrakcji technologicznych na wystawie nie zabraknie też najnowszej muzyki.

„Piątki z Nową Muzyką” na Audio Video Show

Audio Video Show to największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa sprzętu audio i video. 19. edycja tej imprezy odbędzie się w Warszawie w dniach 6 – 8 listopada. Najnowszy sprzęt audio i video będzie można oglądać w trzech lokalizacjach: na Stadionie Narodowy oraz hotelach - Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski. Oprócz wielu atrakcji technologicznych na wystawie nie zabraknie też najnowszej muzyki.

W ramach projektu ZPAV „Piątki z Nową Muzyką” zaplanowane są odsłuchy płyt, których premiera przewidziana jest właśnie na 6 listopada. „Piątki z Nową Muzyką” – to światowe przedsięwzięcie, które jest realizowane w 45 krajach z rekomendacji Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), w Polsce wdrożone przez ZPAV. Celem tej inicjatywy jest światowe ujednolicenie terminu premier płytowych. Projekt przewiduje, że nowe nagrania trafiają do sprzedaży zawsze o godz. 00.01, w każdy piątek czasu lokalnego. Pod hasłem „Piątki z Nową Muzyką” w trakcie wystawy Audio Video Show, po raz pierwszy będzie można usłyszeć:

najnowszy album Margaret i Matta Duska zatytułowany Just the Two of Us oraz ścieżkę dźwiękową do filmu Marsjanin The songs from Martian, a także reedycję krążka francuskiej wokalistki ZAZ Paris, Encore! wzbogaconą o nowy utwór Sous le Ciel de Paris oraz duety z takimi artystami jak Charles Aznavour czy Thomas Dutronciem.

Odsłuchy będą odbywały się na Stadionie Narodowym w pokoju 202. Wykorzystany zostanie do tego streamer Auralic Aries MINI oraz kolumny marki Kaiser Chiara.

MARGARET & MATT DUSK „JUST THE TWO OF US” / piątek, godz. 18:00.

Ogień i woda! Niesamowite muzyczne spotkanie! Margaret i Matt Dusk, postanowili połączyć swoje siły! Mają na koncie złote i platynowe płyty, wiele prestiżowych nagród i tysiące wiernych fanów! Obydwoje obdarzeni są niezwykłym talentem, są charyzmatyczni i do tego wyglądają „jak milion dolarów”. Efektem jest fantastyczny album zawierający subtelne, swingujące interpretacje jazzowych standardów takich jak: Deed I Do, Gee Baby, Ain't I Good To You, Just The Two Of Us, Sunshine Of My Life czy Something Stupid. Matt Dusk, większość kariery poświęcił na reanimowanie amerykańskich standardów, natomiast dla Margaret jest to pierwsze poważne spotkanie z jazzem. Okazuje się, że jest stworzona do śpiewania tego repertuaru i na pewno wszystkich pozytywnie zaskoczy. Jej unikatowa barwa idealnie współgra z łagodnym i pełnym romantyzmu głosem Matta.

ZAZ „PARIS, ENCORE!” / sobota, godz. 17:00

Zaz to jedna z największych gwiazd francuskiej sceny muzycznej. Nowa płyta Paris, Encore! to reedycja świetnie przyjętej płyty Paris, w rozszerzonej wersji. Oprócz wyjątkowego albumu wyprodukowanego przez legendarnego producenta Quincy’ego Jonesa artystka zamieściła duety z takimi artystami jak Charlesem Aznavourem, Thomasem Dutronciem i Nikki Yanofsky. Album został również wzbogacony o utwór Sous le Ciel de Paris nagrany w towarzystwie gwiazdy hiszpańskiej sceny Pablo Alborán.

„SONGS FROM THE MARTIAN” / niedziela 11:00.

Songs from The Martian to album z 9 hitami, które pojawiły się w filmie Marsjanin (The Martian). Na płycie znalazły się m.in.: Hot Stuff Donny’ego Summera, Starman Davida Bowiego, Waterloo Abby’ego oraz I Will Survive Glorii Gaynor. Marsjanin to film z gatunku fantastyki naukowej w reżyserii Ridleya Scotta, na podstawie powieści Andy’ego Weira, opowiada historię astronauty Marka Watney’a( w tej roli Matt Damon), który po nieudanej ekspedycji zostaje sam na Marsie. Mimo znikomych zapasów oraz zerwanej łączności z dowództwem mężczyzna stara się przetrwać w trudnych warunkach. Polska premiera kinowa obyła się 02.10.2015.

Więcej o Audio Video Show na stronie: http://audioshow.pl
ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap