Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

13 listopada 2015 r.

Adele w stacjach radiowych

Po rekordowych wynikach w streamingu najnowszy singiel Adele podpija stacje radiowe. W pierwszym tygodniu po premierze utwór został odtworzony przez brytyjskie radia 5 063 razy. Piosenka Hello pojawiła się także na polskiej liście Airpaly zajmując w ostatnim tygodniu szóste miejsce.

Adele w stacjach radiowych

Najnowszy singiel Adele bije kolejne rekordy, tym razem w stacjach radiowych. W pierwszym tygodniu po premierze utwór został odtworzony przez brytyjskie stacje radiowe 5 063 razy, docierając na pierwsze miejsce zestawienia najchętniej puszczanych piosenek. Piosenka Hello pojawiła się także na polskiej liście Airpaly zajmując w ostatnim tygodniu szóste miejsce.

Utwór Hello pojawił się na pierwszym miejscu brytyjskiego notowania Airplay. 7 dni po premierze kawałek został odtworzony 5 063 razy w 284 brytyjskich stacjach radiowych. Według brytyjskiego raportu Radiomonitor liczba ta równała się 95,25 milionów radiowego impactu, co można interpretować jako liczbę unikalnych odsłuchów.

W całej Europie liczbę tę oszacowano na poziomie 766 milionów. Należy pamiętać, że są to oszacowania z pierwszego tygodnia po premierze i trzeba dodać, że Hello było trzecim najchętniej odtwarzanym utworem w europejskich stacji radiowych, tuż za Reality w wykonaniu Lost Frenquencis oraz Sugar Robina Schulza. Utwory te również w Polsce nie schodzą z czołówki notowań Airplay.

W Niemczech stacje radiowe odtworzyły Hello 1 567 razy co przełożyło się na 161,9 milionów unikalnych kontaktów, we Włoszech impact osiągnął liczbę 104,8 milionów.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap