Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

30 listopada 2015 r.

Targi Muzyczne „Co Jest Grane”

Za nami V edycja Europejskich Targów Muzycznych Gazety „Co Jest Grane”. Podobnie jak w latach ubiegłych Związek Producentów Audi Video został patronem merytorycznym wydarzenia.
Targi Muzyczne „Co Jest Grane”

Między 27 a 29 listopada 2015 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie po raz kolejny odbyły się Europejskie Targi Muzyczne Gazety „Co Jest Grane”. Podobnie jak w latach ubiegłych Związek Producentów Audi Video został patronem merytorycznym wydarzenia.

Miniony weekend obfitował w wiele atrakcji muzycznych. Podczas targów wystąpili między innymi Organek, Rysy, The Dumplings, Rita Pax, a także Kayah, Urszula Dudziak, Sarsa oraz zespół Pectus, Patrycja Markowska, Monika Kuszyńska, Grażyna Łobaszewska czy Ania Wyszkoni.

Oprócz koncertów w programie znalazła się także obszerna część panelowa. Goście mogli wziąć udział w warsztatach, prezentacjach oraz panelach dyskusyjnych przybliżających funkcjonowanie branży muzycznej. Dwa spośród paneli konferencyjnych zostały przygotowane przez Związek Producentów Audio Video

ZPAV zaprasza: Pop, rock czy alternatywna - jaka jest przyszłość polskiego rynku muzycznego – nasz rynek muzyczny wyraźnie wchodzi w nową fazę, pojawiają się nowe gwiazdy i widzowie. Czego od tych pierwszych oczekują ci ostatni? W jakim kierunku pójdzie polska muzyka? Jaki gatunek będzie dominował na rodzimej scenie w najbliższym czasie? O przyszłości polskiego rynku muzycznego dyskutowali: Jacek Jagłowski, Piotr Kabaj, Andrzej Puczyński i Laura Strzałkowska, a moderatorem był Piotr Metz.

Świąteczna atmosfera i magia kolęd w centrach handlowych – kiedy tylko na dworze robi się zimnej, w głośnikach: tych radiowych i tych publicznych, zaczynają powoli rozbrzmiewać kolędy. Co nowego w tej specyficznej branży rynku muzycznego wydarzy się w tym roku? Dlaczego tak mocno działają na nas świąteczne piosnki? Ich magię przybliżą nam: Bogusław Pluta – Dyrektor OZZ ZPAV, Patryk Wierniuk – Internet Media Services S.A. oraz Marek Sierocki – dziennikarz muzyczny Teleexpressu.

Nasi przedstawiciele wzięli udział także w innych dyskusjach i warsztatach.

W panelu otwarcia Czy w Polsce da się żyć z muzyki – dyskutował m.in. Andrzej Puczyński przewodniczący zarządu ZPAV. W niedzielę o 12.00 m.in. Piotr Kabaj i Marek Staszewski rozmawiali o tym czy nadążamy za innowacjami technologicznymi jeśli chodzi o stosowanie prawa. Tego samego dnia Andrzej Puczyński szukał odpowiedzi na pytanie: jak przekonać internautę, że Legalna Kultura ma sens, o 14.00 Jacek Jagłowski wziął udział w debacie Partnerstwo biznesu i edukacji muzycznej. Także w niedzielę o godz. 16.00 Andrzej Puczyński doradzał młodym muzykom w trakcie warsztatów 10 przykazań dla młodych zespołów, a Bogusław Pluta tłumaczył Jak zarabiać przez ozz-ty.

Dziękujemy wszystkim za udział w panelach i gorących dyskusjach.

Czy w Polsce da się żyć z muzyki? Foto: D.Kawka/ZPAVCzy w Polsce da się żyć z muzyki? Foto: D.Kawka/ZPAVCzy w Polsce da się żyć z muzyki? Foto: D.Kawka/ZPAVPop, Rock czy Alternatywa – Jaka jest przyszłość polskiego rynku muzycznego? Foto: D.Kawka/ZPAVPop, Rock czy Alternatywa – Jaka jest przyszłość polskiego rynku muzycznego? Foto: D.Kawka/ZPAVPop, Rock czy Alternatywa – Jaka jest przyszłość polskiego rynku muzycznego? Foto: D.Kawka/ZPAVPop, Rock czy Alternatywa – Jaka jest przyszłość polskiego rynku muzycznego? Foto: D.Kawka/ZPAVPop, Rock czy Alternatywa – Jaka jest przyszłość polskiego rynku muzycznego? Foto: D.Kawka/ZPAVPop, Rock czy Alternatywa – Jaka jest przyszłość polskiego rynku muzycznego? Foto: D.Kawka/ZPAVLegalna Kultura. Czy kultura jest za droga? Czy powinna być płatna? Foto: D.Kawka/ZPAVLegalna Kultura. Czy kultura jest za droga? Czy powinna być płatna? Foto: D.Kawka/ZPAVLegalna Kultura. Czy kultura jest za droga? Czy powinna być płatna? Foto: D.Kawka/ZPAVCzy nadążymy za innowacjami technologicznymi jeśli chodzi o stosowanie prawa? Foto: D.Kawka/ZPAVCzy nadążymy za innowacjami technologicznymi jeśli chodzi o stosowanie prawa? Foto: D.Kawka/ZPAVCzy nadążymy za innowacjami technologicznymi jeśli chodzi o stosowanie prawa? Foto: D.Kawka/ZPAVCzy nadążymy za innowacjami technologicznymi jeśli chodzi o stosowanie prawa? Foto: D.Kawka/ZPAVPartnerstwo biznesu i edukacji muzycznej Foto: D.Kawka/ZPAVPartnerstwo biznesu i edukacji muzycznej. Foto: D.Kawka/ZPAVŚwiąteczna atmosfera i magia kolęd w centrach handlowych. Foto: D.Kawka/ZPAVŚwiąteczna atmosfera i magia kolęd w centrach handlowych. Foto: D.Kawka/ZPAVŚwiąteczna atmosfera i magia kolęd w centrach handlowych. Foto: D.Kawka/ZPAVŚwiąteczna atmosfera i magia kolęd w centrach handlowych. Foto: D.Kawka/ZPAVŚwiąteczna atmosfera i magia kolęd w centrach handlowych. Foto: D.Kawka/ZPAV10 przykazań dla młodych zespołów. Foto: D.Kawka/ZPAV10 przykazań dla młodych zespołów. Foto: D.Kawka/ZPAV10 przykazań dla młodych zespołów. Foto: D.Kawka/ZPAV10 przykazań dla młodych zespołów. Foto: D.Kawka/ZPAV
ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap