Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

8 stycznia 2016 r.

Netflix przygotowuje hip-hopowy serial „The Get Down”

Baz Luhrmann – reżyser „Romea i Julii” przygotowuje serial dla platformy Netflix, która właśnie weszła na polski rynek. Nowy Jork lat 70, zabawa na ulicach, przeboje disco i breakdance to wszystko zobaczymy w nowym serialu platformy The Get Down.

Netflix przygotowuje hip-hopowy serial „The Get Down”

Baz Luhrmann – reżyser „Romea i Julii” przygotowuje serial dla platform Netflix, , która właśnie weszła na polski rynek. Nowy Jork lat 70, zabawa na ulicach, przeboje disco i breakdance to wszystko zobaczymy w nowym serialu platformy The Get Down.

Akcja serialu rozgrywa się w Bronksie. The Get Down opisywany jest jako „mityczna saga o transformacji Nowego Jorku w latach 70.”. Premiera serialu ma być w tym roku, chociaż konkretna data nie została jeszcze podana.

Jednym z producentów i konsulatem serialu jest legenda hip-hopu Grandmaster Flash, co może oznaczać, że produkcja stawia także duży nacisk na realizm. Pierwszy zwiastun serialu można obejrzeć poniżej.

Serial składa się z 13 godzinnych odcinków. W skład młodej, utalentowanej aktorsko i muzycznie obsady wchodzą Justice Smith, Shameik Moore oraz Herizen Guardiola, a Jaden Smith występuje w roli dobrze się zapowiadającego artysty graffiti. Produkcja ta ma być alternatywą dla projektu „Vinyl” tworzonego przez Martina Scorsese i Micka Jaggera dla HBO, który skupia się na rozwoju sceny punkowej w Nowym Jorku w tym samym dziesięcioleciu i ma trafić na ekrany w lutym.

Źródło: www.nme.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap