Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

29 stycznia 2016 r.

„Forbes” prezentuje listę 30 Under 30

Magazyn „Forbes” opublikował listę 30 Under 30, czyli listę najzdolniejszych w danej branży osób przed trzydziestym rokiem życia, które ze względu na swój potencjał mogą w przyszłości stać się światowymi liderami w swoich dziedzinach. Jest to już piąte tego typu zestawienie.

„Forbes” prezentuje listę 30 Under 30

Magazyn „Forbes” opublikował listę 30 Under 30, czyli listę najzdolniejszych w danej branży osób przed trzydziestym rokiem życia, które ze względu na swój potencjał mogą w przyszłości stać się światowymi liderami w swoich dziedzinach. Jest to już piąte tego typu zestawienie.

Przedstawiona klasyfikacja składa się z dwudziestu grup, do których przyporządkowano po trzydzieści osób, wybranych zgodnie z dziedziną, którą się zajmują. Najważniejsze kategorie to m.in.: muzyka, sztuka, Hollywood i rozrywka, finanse, marketing oraz prawo. Selekcję przeprowadziły powszechnie cenione i szanowane w danych dziedzinach osoby. W jury odpowiedzialnym za wybór najzdolniejszych z branży muzycznej znaleźli się: Gary Clark Jr., Zach Iser, Kim Kaupe oraz Mac Miller.

Najbardziej wpływowa w branży muzycznej trzydziestka osób poniżej 30. roku życia prezentuje się następująco:


Shawn Mendes (17) – kanadyjski wokalista, najmłodszy członek tej klasyfikacji; jego pierwszy studyjny album, Handwritten wydany w 2015 roku, zadebiutował na szczycie listy Billboard.

Jon Batiste (29) – pianista, lider zespołu grającego w programie Late Show With Stephen Colbert; jest również dyrektorem artystycznym w National Jazz Museum in Harlem.

Boi-1da (29) – kanadyjski producent, znany przede wszystkim ze współpracy z Drake’em; ich wspólnie napisany singiel pt. Best I Ever Had pokrył się w 2010 roku podwójną platyną.

Metro Boomin (22) – producent hip hopowy młodego pokolenia; współpracuje m.in. z Future, Gucci Mane oraz Ludacrisem.

Leon Bridges (26) – piosenkarz i gitarzysta; jego album Coming Home zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard’s Top R&B/Hip-Hop.

Katie Crutchfield (27) – lider amerykańskiego zespołu Waxahatchee, którego druga płyta – Cerulean Salt – doszła do pierwszego miejsca listy Official Record Store Chart.

Jason Derulo (26) – producent i piosenkarz; sprzedał ponad 50 milionów płyt, zaś 11 jego singli pokryło się platyną; zanim rozpoczął karierę wokalisty, pisał utwory dla takich gwiazd jak Lil Wayne czy P. Diddy.

Dave Free (29) – menedżer i przyjaciel Kendricka Lamara; miał duży wpływ na brzmienie płyt amerykańskiego rapera oraz przyczynił się m.in. do zdobycia przez Lamara dwóch nagród Grammy.

G.E.M. (24) – chińska piosenkarka, uczestniczka programu I Am A Singer, dzięki któremu stała się międzynarodową gwiazdą; niedługo po jego zakończeniu wyruszyła w dwuletnią trasę koncertową, dając łącznie 73 występy.

Andrew Gertler (27) – menedżer i odkrywca Shawna Mendesa, najmłodszej osoby w zestawieniu; założyciel agencji AG Artists.

Selena Gomez (23) – amerykańska piosenkarka; zanim rozpoczęła karierę wokalną, przez sześć lat była główną gwiazdą programu Disneya Wizards of Waverly Place; do tej pory wydała dwa albumy, sprzedając łącznie 22 miliony płyt na całym świecie.

Grimes (27) – wokalistka, której nietypowa muzyka zyskała szerokie grono fanów na całym świecie; jej ostatni album – Art Angels – dotarł do pierwszego miejsca listy Billboard Top Alternative Albums Chart.

Sascha Guttfreund (26) – założyciel agencji eventowej ScoreMore Shows; jest również współorganizatorem odbywającego się w Kanadzie Pemberton Music Festival.

Halsey (21) – postrzegana jako jedna z najzdolniejszych wokalistek młodego pokolenia; jej debiutancki album Badlands dotarł do 2. miejsca listy Billboard.

Nick Jonas (23) – były członek zespołu The Jonas Brothers; w 2014 roku wydał swój solowy album, który zadebiutował na 6. miejscu listy Billboard.

Kehlani (20) – tancerka i wokalistka; sławę zyskała jako finalistka programu America’s Got Talent; jej album Cloud 19 znalazł się na liście 50 najlepszych albumów 2014 roku magazynu „Complex”.

Jahan Yousaf (26) & Yasmine Yousaf (23) – duet, który każdego roku znajduje się w line-upie najważniejszych festiwali elektronicznych; to również jedne z najlepszych didżejek młodego pokolenia.

Demi Lovato (23) – piosenkarka i aktorka; swoją karierę zaczynała jako jedna z gwiazd programów Disneya; jej debiutancki album dotarł do 2. miejsca listy Billboard 200.

MixedByAli (26) – uznany inżynier dźwięku i DJ; był również jednym z producentów płyty Kendricka Lamara To Pimp a Butterfly.

Pentatonix – zespół wokalny, zwycięzca programu The Sign-Off; w 2015 roku zdobyli nagrodę Grammy w kategorii najlepsza aranżacja a capella.

Cassie Petrey (29) – założycielka serwisu Crowd Surf, którego celem jest zbliżanie ze sobą artystów i ich fanów; jej działalność śledzi przez Internet ponad 800 milionów osób.

Schoolboy Q (29) – amerykański raper; jego debiutancka płyta Oxymoron znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard 200.

Slim Jimmy (23) & Swae Lee (22) – hip-hopowy duet, którego dwa pierwsze single pokryły się platyną; w 2015 roku wyruszyli w trasę koncertową z Nicki Minaj.

Trombone Shorty (29) – jeden z najzdolniejszych puzonistów i trębaczy młodego pokolenia; w wieku 18 lat dołączył do zespołu Lenny’ego Kravitza i wyruszył z nim w trasę koncertową po całym świecie; obecnie występuje solowo.

DJ Snake (29) – francuski DJ i producent; ma za sobą koncerty na największych festiwalach na świecie; występował m.in. na Coachelli oraz EDC Las Vegas; w 2015 wspólnie z Major Lazer wydał utwór Lean On, który stał się najczęściej odtwarzaną piosenką w serwisie Spotify.

Jake Udell (26) – menedżer największych gwiazd muzyki elektronicznej; współpracuje m.in. z Zhu, Under, 3os oraz Krewellą.

Kevin Vilkin (25) – założyciel przedsiębiorstwa Blue Mood Productions, którego głównym celem jest wykorzystanie muzyki jako narzędzia służącego do wywoływania przemian w społeczeństwie.

Walk The Moon – amerykański zespół pop rockowy; w 2014 roku wydali singiel Shut up and Dance, który stał się międzynarodowym hitem i dotarł do 4. miejsca na liście Billboard Hot 100.

Fetty Wap (24) – raper pochodzący z New Jersey; w 2014 roku wydał singiel Trap Queen, którego łączna liczba wyświetleń i odsłuchań wyniosła ponad 300 milionów.

The Weeknd (25) – urodzony w Toronto Abel „The Weeknd” Tesfaye – to jeden najciekawszych wokalistów młodego pokolenia; w 2015 roku wydał płytę Beauty Behind The Madness, zaś promujący ją singiel I Can’t Feel My Face stał się międzynarodowym hitem.

Źródło: forbes.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap