Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

16 marca 2016 r.

PledgeMusic wykupuje NoiseTrade i Set.fm

Platforma PledgeMusic wykupiła dwa serwisy muzyczne – NoiseTrade oraz Set.fm. Jak twierdzą jej przedstawiciele, ma to pomóc artystom w osiągnięciu ich komercyjnych celów.

PledgeMusic wykupuje NoiseTrade i Set.fm

Platforma PledgeMusic wykupiła dwa serwisy muzyczne – NoiseTrade oraz Set.fm. Jak twierdzą jej przedstawiciele, ma to pomóc artystom w osiągnięciu ich komercyjnych celów.

PledgeMusic – to platforma e-commerce, która umożliwia muzykom skuteczne nawiązywanie kontaktu ze swoimi fanami poprzez dystrybucję muzyki, filmów, nagrań z koncertów i innych materiałów promocyjnych. Jak przewidują specjaliści firmy, połączenie trzech serwisów może zwiększyć grono aktywnych użytkowników do blisko 3 milionów osób.

Poprzez sprowadzenie tych trzech przedsiębiorstw pod jeden szyld, możemy zbudować unikalną platformę, która będzie wspierać artystów podczas tras koncertowych, sesji nagraniowych oraz stale będzie ulepszać ich produkty – stwierdził Benji Rogers, założyciel PledgeMusic i dodał: Wierzymy, że od dziś PledgeMusic jest w stanie zaoferować muzykom sposób na wcielenie ich wizji w życie oraz osiągnięcie celów komercyjnych na różnym etapie ich kariery.

Jeden z wykupionych przez PledgeMusic serwisów – NoiseTrade – jest platformą umożliwiająca artystom i wytwórniom skuteczne nawiązywanie kontaktów z fanami poprzez bezpośrednią dystrybucję swoich produktów. Z kolei Set.fm – to serwis, za pomocą którego artyści sprzedają nagrania swoich występów na żywo.

Firma została stworzona przez artystów i istnieje po to, aby wzmocnić pozycję muzyków oraz ułatwić nawiązywanie relacji ze swoimi odbiorcami. Koncentrując nasz łączny zasięg wokół jednej wizji, możemy stworzyć coś dotąd niespotykanego. Może to pomóc w rekonstrukcji przemysłu muzycznego. Jesteśmy zachwyceni możliwością połączenia naszej platformy z PledgeMusic oraz NoiseTrade” – stwierdził Matt Peterson, prezes Set.fm.

Według danych serwisu MusicAlly, PledgeMusic za rok 2013 osiągnęło przychód w wysokości 853 100 funtów i stratę netto wysokości 2,36 mln funtów.

Serwis jest dostępny pod adresem pledgemusic.com.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap