Konferencja podczas Enea Spring Break Festival
Poznaliśmy szczegóły konferencji odbywającej się w ramach Enea Spring Break Showcase Festival & Conference 2016. Przypomnijmy, że ZPAV jest oficjalnym partnerem tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia w Poznaniu.
Przedstawiciele Związku Producentów Audio Video w ramach konferencji poprowadzą cztery panele dyskusyjne. W piątek (22.04) odbędzie się prezentacja pokazująca polską branżę muzyczną na tle świata i Europy oraz poprowadzone zostanie spotkanie dotyczące pierwszych kroków na rynku muzycznym i relacji artysta–wytwórnia, na którym będzie można m.in. dowiedzieć się, jak przygotować się na spotkanie z wytwórnią, by zwiększyć swoje szanse na podpisanie kontraktu fonograficznego. W sobotę (23.04) odbędzie się panel poświęcony organizacji trasy koncertowej – wieloletni praktycy opowiedzą między innymi o tym, jak zorganizować efektywną trasę koncertową i jak przygotować jej budżet oraz panel „Niezależne wytwórnie w świecie cyfrowym (promocja, marketing, dystrybucja”, który poprowadzi Laura Strzałkowska - sekcja ds. wydawców niezależnych ZPAV
Panele dyskusyjne odbędą się w Bibliotece Raczyńskich (Sala 1) na Placu Wolności 19 w Poznaniu, w pobliżu głównej strefy koncertowej Enea Spring Break.
Poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące paneli organizowanych przez ZPAV. Pełen harmonogram konferencji dostępny jest na stronie: spring-break.pl/znamy-program-czesci-konferencyjnej-enea-spring-break/.
Serdecznie zapraszamy!
Panel: Obraz rynku fonograficznego w Polsce i na świecie
Piątek (22.04) w godz. 15:00-16:20
Jak obecnie wygląda polski rynek muzyczny na tle światowej branży fonograficznej. Czym charakteryzują się lokalne rynki muzyczne i co wyróżnia Polskę: repertuar, uwarunkowania prawne, zasady funkcjonowania rynku (prezentacja + dyskusja).
Paneliści:
Piotr Kabaj – Wiceprzewodniczący Zarządu ZPAV, Warner Music Eastern Europe President & Warner
Music Poland Managing Director
Andrzej Puczyński – Przewodniczący Zarządu ZPAV
Marek Staszewski – Pełnomocnik Zarządu ZPAV, adwokat
Panel: Artysta–wytwórnia. Pierwsze kroki na rynku muzycznym
Piątek (22.04) w godz. 16:30-18:00
Jacy artyści mają największe szanse na podpisanie kontraktu fonograficznego i kogo poszukują wytwórnie. Jaki materiał przygotować dla wytwórni i jak przygotować się do rozmów, aby uniknąć błędów najczęściej popełnianych przez młodych artystów.
Paneliści:
Jacek Jagłowski – współwłaściciel agencji QL CITY oraz wytwórni QL Music, członek zarządu ZPAV
Marcin Russek – A&R Sony Music Entertainment Polska, członek ZPAV
Zbyszek Zegler – A&R Universal Music Polska, członek ZPAV
Moderator: Jarek Szubrycht - dziennikarz, redaktor naczelny "Gazety Magnetofonowej"
Panel: Niezależne wytwórnie w świecie cyfrowym: promocja, marketing, dystrybucja
Sobota (23.04) w godz. 10:30-11:20
Jeśli planujesz samodzielnie zająć się dystrybucją i promocją swojej muzyki, dowiedz się, jak radzą sobie z tym niezależne wytwórnie, dokąd udać się, z czego wybierać, jakie najnowsze rozwiązania oferują nowe technologie. Przedstawiciele wytwórni niezależnych omówią kilka przykładów udanych kampanii promocyjno-marketingowych z wykorzystaniem nowych technologii, w tym mediów społecznościowych.
Paneliści:
Marek Włodarczyk – Członek Zarządu, Head of Audio & Video Distribution Independent Digital Sp. z o.o.
Joanna Rawska – szefowa promocji Kayax
Jan Ejsmont - Vice Prezes Zarządu e-Muzyka S.A.
Moderator: Laura Strzałkowska – sekcja ds. wydawców niezależnych ZPAV, we współpracy z IMPALA i WIN
Panel: Trasa koncertowa – forma promocji czy forma sprzedaży muzyki?
Sobota (23.04) w godz. 11:30-12:50
Jaką obecnie rolę pełni trasa koncertowa – czy jest bardziej formą promocji czy sprzedaży muzyki? Jak zorganizować efektywną trasę koncertową i jak ją promować? Gdzie szukać partnerów i jak przygotować budżet?
Paneliści:
Tomik Grewiński – właściciel firmy Kayax, członek ZPAV
Robert Kurpisz – właściciel firmy Kurpisz Impresariat, managementu polskich wykonawców
Paweł Walicki – właściciel firmy ART2 Music Management
Moderator: Joanna Wróżyńska – dziennikarka CJG 24.
Enea Spring Break Showcase Festival & Conference 2016 – to pionierskie na polskim rynku wydarzenie, impreza, w ramach której koncerty młodych, obiecujących zespołów sąsiadują z warsztatami i panelami dla uczestników. Trwająca trzy dni impreza ma służyć prezentacji młodych, w tym także wielkopolskich, zespołów zarówno publiczności, jak i wpływowym osobom ze środowiska muzycznego. W tegorocznej edycji festiwalu zagra ponad 100 artystów, w tym m.in. Brodka, Taco Hemingway czy Dawid Podsiadło.