Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

21 marca 2016 r.

Konkurs Nauczyciel Muzyki 2015 rozstrzygnięty!

Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina po raz pierwszy wręczyli nagrody dla najlepszych nauczycieli muzyki. Nauczycielem Muzyki roku 2015 została Pani Anna Korczakowska z Krakowa. Związek Producentów Audio Video został partnerem konkursu.

Konkurs Nauczyciel Muzyki 2015 rozstrzygnięty!

Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina po raz pierwszy wręczyli nagrody dla najlepszych nauczycieli muzyki. Nauczycielem Muzyki roku 2015 została Pani Anna Korczakowska – chórmistrzyni z Krakowa, współpracującą m.in. z zespołem „Małe Słowianki”, harcerskim zespołem „Jarzębinki” i Politechniką Krakowską, gdzie prowadzi chór „Cantata”.

Gdybyśmy miały odpowiedzieć, kim dla nas jest Druhna Ania – pisze jedna z dziewcząt grupy wokalno-tanecznej „Jarzębinki” – padłoby dużo odpowiedzi: wychowawcą, nauczycielem, opiekunem, przewodnikiem, wzorem, autorytetem, muzykiem. Konkurs jest wspaniałą okazją, żeby wyrazić naszą wdzięczność za jej ogromne zaangażowanie. To nauczycielka, która pokazuje, którędy iść, aby dojść do celu.

Podczas uroczystości, która odbyła się 19 marca w sali Koncertowej Narodowego Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie ogłoszone zostały także wyniki pierwszego plebiscytu internetowego, przeprowadzonego w styczniu i lutym tego roku. Według internautów najlepszym nauczycielem muzyki roku 2015 została Pani Grażyna Maczek – nauczycielka publicznego gimnazjum poraz szkoły podstawowej i przedszkola w Starej Kamienicy.

Ponadto nagrody specjalne otrzymali:

Pan Krzysztof Dąbrowski – nagroda Polskiej Rady Muzycznej,

Pani Katarzyna Kasprzyk – nagroda Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich”,

Pan Arkadiusz Krupa – nagroda Muzykoteki Szkolnej,

Pani Małgorzata Ługowska – nagroda Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina,

Pani Justyna Niegierysz – nagroda Orkiestry Sinfonia Varsovia,

Pan Mariusz Nowakowski – nagroda Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich”,

Pan Marceli Reszka – nagroda Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków,

Pani Lucyna Tatara-Rzadek – nagroda Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich”.

Związek Producentów Audio Video został partnerem konkursu, wspierając organizację i transmisję gali. Materiał wideo z rozdania nagród dostępny jest na kanale YouTube Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich”:

.

Konkurs Nauczyciel Muzyki – to akcja społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na świetną pracę polskich nauczycieli muzyki, a także skonsolidowanie środowiska muzycznego i lokalnych koalicji wokół zadań związanych z nauką muzyki i aktywnością muzyczną osób w każdym wieku.

Chcemy poznać i nagrodzić nauczycieli i muzyków obdarzonych talentem pedagogicznym i poczuciem misji, charyzmatyczne osobowości, ludzi, którzy potrafią zaszczepić miłość do muzyki, ciekawie i efektywnie jej uczyć – powiedziała pani Violetta Łabanow, prezes Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich”.

W konkursie mogą brać udział nauczyciele z oświaty, szkół muzycznych, a także muzycy uczący w edukacji nieformalnej, niezależnie od rodzaju muzyki dominującego w ich pracy. Do kapituły konkursu dołączyli tegoroczni nominowani i laureaci.Organizatorzy konkursu Nauczyciel Muzyki 2015

Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej

Fundacja „Muzyka jest dla wszystkich”

Partnerzy:

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Związek Producentów Audio Video

Portal Muzykoteka Szkolna

Polska Rada Muzyczna

Orkiestra Sinfonia Varsovia

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków

Partnerstwo medialne:

VP Kultura, Ruch Muzyczny, Twoja Muza

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap