Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

21 czerwca 2016 r.

Soundcloud podpisuje umowę z Universal Music Publishing International oraz SACEM

Soundcloud podpisał umowę o współpracę z Universal Music Publishing International oraz SACEM – Francuskim Stowarzyszeniem Autorów, Kompozytorów i Wydawców.

Soundcloud podpisuje umowę z Universal Music Publishing International oraz SACEM

Najnowsze porozumienie zapewni Soundcloud prawa do angielsko-amerykańskiego katalogu utworów artystów należących do UMPI oraz SACEM. Będzie ono dotyczyć zarówno darmowej wersji serwisu, jak i niedawno uruchomionej, płatnej usługi Soundcloud Go.

– Jesteśmy zachwyceni, że osiągnęliśmy kolejne porozumienie, które pozwoli nam na kontynuowanie misji wzmacniania i rozszerzania naszej unikalnej społeczności, która liczy ponad 12 milionów twórców. Nasze porozumienie z SACEM i UMPI umożliwi nam stałe tworzenie miejsca, gdzie żyje kreatywność oraz gdzie prawa autorskie są respektowane i chronione – stwierdził Alex Ljung, założyciel i prezes Soundcloud.

– Universal Music Publishing International jest zachwycone możliwością sfinalizowania wspólnie z SACEM umowy, która sprawi, że nasza muzyka będzie szeroko dostępna dla wszystkich europejskich klientów oraz pozwoli na odpowiednie wynagradzanie artystów – dodał Jody Gerson, dyrektor Universal Music Publishing Group.

Na temat nowej współpracy wypowiedział się również prezes SACEM – Jean Noel Tronc:

– Pierwsze porozumienie, które zawarliśmy z Soundcloud, zostało podpisane zanim serwis uruchomił swoją płatną usługę, co ukazuje poświęcenie SACEM dążeniu do zapewnienia odpowiedniego wynagrodzenia dla twórców.

Soundcloud – to serwis założony w 2007 roku, skierowany głównie do artystów oraz fanów muzyki. Pod koniec marca 2016 roku firma uruchomiła usługę Soundcloud Go, dzięki której użytkownicy mają dostęp do ponad 125 mln utworów, w tym największych produkcji dużych wytwórni muzycznych.

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap