Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

27 czerwca 2016 r.

Polskie Radio 24 zastąpi Czwórkę na częstotliwościach analogowych

Już wkrótce Polskie Radio 24 zastąpi Czwórkę na częstotliwościach analogowych. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała już zgodę, jednak do dopełniania formalności niezbędna jest jeszcze zgoda Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Polskie Radio 24 zastąpi Czwórkę na częstotliwościach analogowych

Do tej pory Polskie Radio 24 nadawało jedynie cyfrowo. Wkrótce ma się to zmienić i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, stacja analogowo wystartuje we wrześniu bieżącego roku.

– Dopiero niedawno otrzymaliśmy zgodę od KRRiT, potrzebna jest jeszcze zgoda od Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeśli ta druga formalność zostanie załatwiona w terminie, to Polskie Radio 24 będzie dostępne analogowo najprawdopodobniej od początku września br. – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Barbara Stanisławczyk, prezes zarządu i redaktor naczelny Polskiego Radia.

Polskie Radio 24 ma nadawać na falach radiowej Czwórki. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zniknie ona z eteru. Jak twierdzi Barbara Stanisławczyk, stacja nadal będzie rozwijana, jednak w formie cyfrowej.

Polskie Radio 24 powstało w 2010 roku z inicjatywy Informacyjnej Agencji Radiowej (IAR). Od 2013 roku dostępne jest cyfrowo.

Źródło: wirtualnemedia.pl

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap