Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

7 lipca 2016 r.

Pantaleon otworzył własną wytwórnię muzyczną

Niemiecka firma Pantaleon, zajmująca się dystrybucją filmów, uruchomiła własną wytwórnię muzyczną we współpracy z Universal Music Group – Pantasounds.

Pantaleon otworzył własną wytwórnię muzyczną

Nowy label zamierza zająć się wydawaniem muzyki filmowej oraz promocją artystów związanych z tą muzyką, zaś niemiecki oddział Universal Music pomoże firmie w dystrybucji. Prezesem Pantasounds został Pino Bronner, który dotychczas prowadził własną firmę zajmującą się managementem muzycznym, zrzeszając głównie krajowych artystów, takich jak Kurt Kromer, Till Bronner czy Michael Patrick Kelly. Głównym udziałowcem nowopowstałej wytwórni jest założona przez Matthiasa Schweighofera Pantaleon Entertainment.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy pracować z Pantasounds. Lista osób, które są w to zaangażowane, sugeruje wysoki poziom pod względem kreatywności, ekonomicznej analizy oraz know-how – stwierdził Tom Bohne, dyrektor Universal Music Germany.

– Muzyka i film są nierozłącznymi elementami – po prostu do siebie należą. Pino Bronner jest jedną z najważniejszych osób w niemieckim przemyśle muzycznym. To świetny wybór do istniejącego już zespołu Pantaleon. Dzięki nawiązaniu współpracy z Universal Music Germany i Tomem Bohnem mamy po swojej stronie lidera w światowym marketingu muzycznym – dodał Dan Maag, prezes Pantaleon Entertainment AG.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap