Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

8 lipca 2016 r.

Roger Waters podpisał kontrakt z BMG

Roger Waters – były członek legendarnej grupy Pink Floyd – podpisał długoterminową umowę wydawniczą z wytwórnią BMG.

Roger Waters podpisał kontrakt z BMG

Waters jest kompozytorem wielu słynnych utworów Pink Floyd, m.in. Money i Another Brick in the Wall. Artysta miał ogromny wkład w nagranie takich płyt jak Dark Side of the Moon czy The Wall. W 1985 roku odszedł z zespołu i skupił się na działalności solowej. Niedawno muzyk postanowił odstąpić od umowy wydawniczej podpisanej kilka lat temu z Warner/Chappell i związać się z BMG. Na podstawie zawartego porozumienia wytwórnia otrzyma prawa do reprezentowania i zarządzania całym katalogiem utworów Watersa.

Dla BMG jest to jedna z najważniejszych umów o prawa do katalogu, jaką ostatnio udało im się podpisać. W przeszłości wytwórnia zawierała porozumienie m.in. z Mickiem Jaggerem i Keithem Richardsem o licencję na katalog utworów The Rolling Stones napisanych po 1983 roku.

– Czujemy się zaszczyceni, że Roger Waters wybrał BMG, najmłodszą z największych międzynarodowych wytwórni, aby reprezentowała jego legendarny i wyśmienity katalog utworów – stwierdził Hartwig Masuch, prezes BMG.

– W październiku zeszłego roku zagrałem koncert o nazwie „Music Heals”, który dedykowany był weteranom wojennym, wówczas BMG bardzo nas wspierał. Cieszę się, że mogę do nich wrócić i pracować z tym zespołem – podsumował Waters.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap