Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

14 lipca 2016 r.

Kolejna ekskluzywna premiera w Apple Music

Należąca do Universal Music Group wytwórnia Interscope Records potwierdziła, że najnowsza płyta Dreezy’ego będzie miała swoją ekskluzywną premierę w serwisie Apple Music.

Kolejna ekskluzywna premiera w Apple Music

Album No Hard Feelings ukaże się 15 lipca bieżącego roku i przez 7 dni od premiery będzie dostępny wyłącznie na platformie Apple. Płyta będzie zawierać 19 utworów, w tym najnowszy singiel, pt. Body, którego liczba odtworzeń w serwisie YouTube przekroczyła już 18 milionów.

Ekskluzywne udostępnianie albumów w poszczególnych serwisach streamingowych jest coraz częściej praktykowane przez znanych artystów. Jest to szczególnie widoczne w przypadku Apple Music, gdzie można było posłuchać premierowych utworów takich artystów jak Drake, Rihanna czy Beyoncé. Co ciekawe, najczęściej pomijanym przy premierach płyt serwisem jest Spotify, który według artystów oferuje najgorsze warunki współpracy.

W ostatnim czasie miało miejsce wiele istotnych premier płytowych, które ominęły w swoich planach wydawniczych Spotify. Wśród nich znalazły się Anti Rihanny, Views Drake’a, A Moon Shaped Pool grupy Radiohead czy Lemonade Beyoncé, który do tej pory nie ukazał się w szwedzkim serwisie.

Apple Music powstał w 2015 roku. Według najnowszych danych liczba subskrybentów tego serwisu przekroczyła niedawno 15 milionów.

Źródło: musicbusinessworldwide.com, digitalmusicnews.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap