Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

3 sierpnia 2016 r.

Universal Music Group podpisuje umowę z Inhound Huis

Universal Music Group podpisał umowę o współpracy z południowoafrykańską wytwórnią Inhound Huis. Zawarte porozumienie ma zapewnić tamtejszym artystom lepszy dostęp do światowego rynku muzycznego.

Universal Music Group podpisuje umowę z Inhound Huis

Umowa została oficjalnie potwierdzona w poprzednim miesiącu na specjalnej ceremonii przygotowanej przez Universal Music w Johannesburgu. Przedstawiciele Inhound Huis stwierdzili, że nowe porozumienie umożliwi zdecydowane zwiększenie zasięgu afrykańskiej muzyki. Warto zauważyć, że wśród artystów związanych z tą wytwórnią można znaleźć m.in. Boka van Blerka, Karlien van Jaarsveld, Lianie May, Dewalda Wasserfalla czy Leash

Jesteśmy bardzo podekscytowani wiedzą oraz zasięgiem możliwości, jakie niesie ze sobą współpraca z takim partnerem jak Universal Music. Przyczyni się to niezmiernie do rozwijania tworzonych przez nas treści, abyśmy mogli pogłębiać pozycję lidera na południowoafrykańskim rynku – stwierdził Johan Vorster, założyciel Inhound Huis.

Na temat nowej współpracy wypowiedział się również dyrektor zarządzający Universal Music na Afrykę Południową oraz Subsaharyjską, Sipho Dlamini:

Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać Inhound Huis. Johan Vorster był przez ostatnie dziesięciolecia odnoszącym sukcesy producentem i kompozytorem, zaś napisane przez niego piosenki rozpoczęły kariery wielu znaczących afrykańskich artystów.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap