Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

29 sierpnia 2016 r.

Apple Music podpisuje umowę z Cash Money Records

Apple Music podpisało umowę z wytwórnią Cash Money Records, dotyczącą ekskluzywnych premier w amerykańskim serwisie streamingowym.

Apple Music podpisuje umowę z Cash Money Records

Label wydawał do tej pory m.in. takich artystów jak Lil Wayne, Nicki Minaj, Young Money czy Birdman. Na podstawie zawartego porozumienia Cash Money Records zostało oficjalnym partnerem Apple Music, zaś należący do wytwórni artyści będą przygotowywać ekskluzywne premiery w amerykańskim serwisie streamingowym. Oprócz tego umowa przewiduje nakręcenie filmu dokumentalnego o Cash Money Records oraz jej założycielu – Birdmanie. Produkcja ma ukazać się w serwisie streamingowym Apple. Warto zauważyć, że jednym z wykonawców należących do amerykańskiej wytwórni jest Drake, który w zeszłym roku podpisał umowę z Apple Music. Na podstawie zawartego porozumienia ostatni album rapera, Views, ekskluzywnie wypuszczono w serwisie Apple 29 kwietnia bieżącego roku.

Ekskluzywne premiery albumów w wybranych serwisach streamingowych są ostatnio często poruszanym tematem w przemyśle muzycznym. Na temat tej praktyki negatywnie wypowiada się wielu specjalistów i szefów największych wytwórni muzycznych. Kilka dni temu swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił Lucian Grainge – prezes Universal Music Group. Stwierdził on, że jego wytwórnia nie będzie kontynuowała ekskluzywnego wydawania albumów w serwisach streamingowych.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap