Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

20 października 2016 r.

Francja wliczać będzie streamingowe odtworzenia do oficjalnych zestawień

Francuskie Stowarzyszenie Producentów Fonogramów i Wideogramów (SNEP) ogłosiło decyzję o uwzględnieniu liczby odtworzeń utworów muzycznych w serwisach streamingowych w oficjalnych zestawieniach oraz wyróżnieniach przyznawanych artystom i wytwórniom.

Francja wliczać będzie streamingowe odtworzenia do oficjalnych zestawień

Stowarzyszenie zdecydowało się na taki krok w wyniku szybko zwiększającej się popularności streamingu we Francji. Postanowienia uwzględniły wszystkie utwory i albumy wydane od początku 2016 roku. SNEP podjęło także kilka nowych decyzji dotyczących przyznawania wyróżnień oraz sposobu przeliczania odtworzeń na sprzedane egzemplarze. Jednemu sprzedanemu singlowi w formie fizycznej ma odpowiadać 150 odtworzeń utworu w serwisie streamingowym. Ponadto Złota Płyta zostanie przyznana za 10 milionów odtworzeń, Platynowa – za 20 milionów, zaś Diamentowa – za 35 milionów. W oparciu o powyższe postanowienia wyróżnionych zostało już 50 singli, z czego 3 otrzymało Diamentową Płytę.

Francuskie Stowarzyszenie Producentów Fonogramów i Wideogramów (SNEP) działa na rynku od 1973 roku. Pierwszym wyróżnionym singlem był utwór Donny Hightower This World Today is a Mess, za który w 1973 roku przyznano Złotą Płytę.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap