Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

10 listopada 2016 r.

Reverbnation nabył serwis Audiokite

Reverbnation wykupił Audiokite – platformę umożliwiającą fanom wystawianie opinii oraz recenzji utworów wybranego artysty.

Reverbnation nabył serwis Audiokite

Reverbnation to serwis łączący muzyków z ich publicznością. Pozwala na sprawne zarządzanie materiałami promocyjnymi oraz informacjami dotyczącymi wykonawców. Jak twierdzą jego przedstawiciele, nabycie platformy Audiokite przyczyni się do poprawienia relacji artystów z fanami oraz wzmocnienia podobnych inicjatyw skierowanych w stronę wielbicieli muzyki. Audiokite nawiązał również bliższą współpracę z Crowd Review – serwisem stworzonym przez Reverbnation.

- Artyści uwielbiają otrzymywać od fanów informacje zwrotne oraz opinie na temat swojej muzyki. Teraz, gdy Audiokite wspiera Crowd Review, liczymy, że nasz produkt znacząco się rozwinie. Chcemy stale ulepszać nasz związek z milionami użytkowników odwiedzającymi serwis – stwierdził Simon Perry, jeden z szefów Reverbnation.

- Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy dołączyć do drużyny Reverbnation – jednego z nielicznych muzycznych przedsiębiorstw, które w swoich działaniach stawiają na pierwszym miejscu dobro artystów – dodał Alex Jae Mitchell, jeden z założycieli Audiokite.

Warunki umowy zawartej pomiędzy dwoma firmami nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Reverbnation jest serwisem dostępnym na całym świecie. W Polsce jednym z najbardziej znanych artystów, którzy wykorzystują tę platformę jest Andrzej Smolik – producent oraz kompozytor. Reverbnation jest także narzędziem promocji, po które chętnie sięgają muzycy niekoniecznie znani szerokiej publiczności.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap