Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

15 listopada 2016 r.

Zawarto porozumienie w sprawie połączenia Shazama oraz Songkick

Songkick – platforma zajmująca się sprzedażą biletów oraz wyszukiwaniem koncertów i wydarzeń muzycznych w najbliższym otoczeniu ogłosiła, że wkrótce dojdzie do jej połączenia z aplikacją Shazam.

Zawarto porozumienie w sprawie połączenia Shazama oraz Songkick

Na podstawie nowego porozumienia, wszystkie eventy znajdujące się w bazie Songkick zostaną zintegrowane z Shazam, dzięki czemu w aplikacji widoczne będą wszystkie plany koncertowe wybranych artystów. Z kolei Songkick uzyska dostęp do światowej bazy użytkowników korzystających z aplikacji Shazam. Zgodnie z umową, Shazam zostanie uaktualniony o wszystkie wydarzenia muzyczne potwierdzone na 2017 rok.

Jestem dumny, że stworzyliśmy platformę, dzięki której każdy fan muzyki ma ogromne możliwości w odkrywaniu nowych artystów oraz natychmiastową informację o okazji do zobaczenia ich na żywo. Shazam odgrywa obecnie pierwszorzędną rolę w odkrywaniu muzyki, dlatego jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że możemy rozszerzyć nasz zasięg na miliony fanów muzyki na całym świecie. Od teraz Songkick będzie dostępny wszędzie tam, gdzie fani potrzebują go najbardziej – stwierdził Matt Jones, prezes Songkick.

Songkick każdego miesiąca jest odwiedzany przez 12 milionów użytkowników. Platforma jest w stanie wyszukać najbliższe dla danego fana miejsce koncertu, w którym gra wybrany artysta. Serwis posiada bazę wydarzeń muzycznych zlokalizowanych na ponad 60 rynkach muzycznych na całym świecie z uwzględnieniem informacji na temat biletów.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap