Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

18 listopada 2016 r.

Spotify nawiązał współpracę z Ticketmaster

Spotify podpisał umowę o współpracy z firmą Ticketmaster – jednym z największych na rynku sprzedawców biletów koncertowych.

Spotify nawiązał współpracę z Ticketmaster

W związku z porozumieniem, za pomocą aplikacji Spotify użytkownicy będą mieli możliwość zakupu biletów na koncerty poszczególnych artystów. Oprócz tego osoby korzystające ze szwedzkiej platformy streamingowej będą stale informowane o nadchodzących wydarzeniach muzycznych, zgodnych z ich preferencjami. Jak twierdzą przedstawiciele Spotify, nowe udogodnienie pozwoli na wzmocnienie więzi między artystami i ich publicznością, a także umożliwi artystom lepsze poznanie fanów poprzez dane dotyczące kupowania biletów.

Spotify liczy obecnie około 100 milionów użytkowników, z czego około 36 milionów ma wykupiony abonament. Serwis jest obecnie dostępny w 60 krajach na całym świecie.

Z kolei Ticketmaster – to obecnie jeden z największych sprzedawców biletów koncertowych na świecie. Przedsiębiorstwo powtało w 1976 roku w Stanach Zjednoczonych. Od 2010 roku jest częścią Live Nation Entertainment – największej agencji eventowej na świecie.

Źródło: spotify.com, allaboutmusic.pl

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap