Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

30 listopada 2016 r.

BMG podpisuje umowę z Alibabą i rozwija swoją działalność w Chinach

BMG rozwija swoją działalność w Chinach. Wytwórnia podpisała niedawno umowę o współpracy z przedsiębiorstwem Alibaba.

BMG podpisuje umowę z Alibabą i rozwija swoją działalność w Chinach

BMG rozwija swoją działalność w Chinach. Wytwórnia podpisała niedawno umowę o współpracy z przedsiębiorstwem Alibaba.

Na podstawie nowego porozumienia Alibaba ma zająć się dystrybucją muzyki cyfrowej wydawanej przez BMG na terenie Chin. Umowa została zawarta na okres trzech lat.

Jak donosi IFPI, chiński rynek muzyczny w poprzednim roku wygenerował zysk z tytułu praw autorskich w wysokości 169,7 milionów dolarów. Jak twierdzą specjaliści, chińska branża muzyczna już teraz posiada ogromny potencjał, a biorąc pod uwagę trzykrotnie większą niż w USA i Japonii liczbę ludności, będzie się ona stale rozwijać. Duże możliwości dostrzegły największe wytwórnie muzyczne, które w ostatnim czasie określiły Chiny jako swój strategiczny priorytet i podpisały umowy z tamtejszymi dystrybutorami. Sony Music Entertainment osiągnęło porozumienie z firmą Tencent, zaś Warner Music Group – z Believe. Ten ostatni label zaznaczył swoją obecność na azjatyckim rynku w 2014 roku, kiedy to wykupił jedną z największych chińskich wytwórni – Gold Tycoon.

Umowa pomiędzy BMG a Alibabą da dystrybutorowi dostęp do wydawnictw takich artystów jak Janet Jackson, Rick Astley, blink-182, Scorpions, Kylie Minogue czy Black Sabbath.

Wierzymy, że połączenie sił z BMG jest dla nas wielką szansą. Poprzez integrację z technologią internetową wierzymy, że dostarczymy naszym użytkownikom bogate doświadczenia kulturowe – podsumował Lucky Yu, prezes Alibaba Digidal Media & Entertainment Group.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap