Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

2 grudnia 2016 r.

The Weeknd najczęściej odtwarzanym artystą Spotify

The Weeknd został najczęściej odtwarzanym artystą w serwisie Spotify. Kanadyjczyk zepchnął tym samym z pierwszego miejsca swojego rodaka – Drake’a.

The Weeknd najczęściej odtwarzanym artystą Spotify

The Weeknd został najczęściej odtwarzanym artystą w serwisie Spotify. Kanadyjczyk zepchnął tym samym z pierwszego miejsca swojego rodaka – Drake’a.

Raper był w 2015 roku najpopularniejszym wykonawcą Spotify, osiągając 1,8 miliarda odtworzeń. W 2016 roku Drake utrzymywał swoją pozycję z wynikiem 36 milionów odsłuchań miesięcznie. Dnia 1 grudnia artysta spadł na drugą pozycję kosztem The Weeknd, który uzyskał 580 tysięcy odtworzeń dziennie, co w przeliczeniu daje 36,068 miliona odsłuchań miesięcznie.

Najnowszy album The Weeknd, Starboy, został wydany 25 listopada poprzez Republic Records – wytwórnię będącą częścią Universal Music Group. W promocję albumu regularnie angażuje się Spotify, co ma być odpowiedzią na ekskluzywne premiery artystów praktykowane w ostatnim czasie przez Apple Music.

Kontynuowane przez Spotify wsparcie dla The Weeknd osiągnęło historyczny wynik, co może przełożyć się na jeszcze większy rozwój światowego streamingu – stwierdził Monte Lipman, prezes Republic Records.

Jesteśmy dumni, że współpracujemy z The Weeknd, jego managmentem oraz Republic Records przy promocji tego fenomenalnego albumu. Liczymy na kontynuację tej współpracy przy następnych projektach w przyszłości – dodał Troy Carter, jeden z dyrektorów Spotify.

Poniżej została przedstawiona lista dziesięciu najczęściej odtwarzanych artystów Spotify.

1. The Weeknd – 36,07 mln odtworzeń miesięcznie

2. Drake – 35,96 mln odtworzeń miesięcznie

3. The Chainsmokers – 35,12 mln odtworzeń miesięcznie

4. Sia – 30,59 mln odtworzeń miesięcznie

5. Major Lazer – 28,84 mln odtworzeń miesięcznie

6. Calvin Harris – 28,49 mln odtworzeń miesięcznie

7. Maroon 5 – 28,25 mln odtworzeń miesięcznie

8. DJ Snake – 28,18 mln odtworzeń miesięcznie

9. Ariana Grande – 27,95 mln odtworzeń miesięcznie

10. Bruno Mars – 27,19 mln odtworzeń miesięcznie

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap