Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

6 grudnia 2016 r.

Apple Music w kolejnych państwach wprowadza ofertę dla studentów

Apple Music wprowadziło ofertę dla studentów w 25 nowych państwach. Wśród nich są m.in. Brazylia, Francja, Indie oraz Meksyk. Na liście nie znalazła się Polska.

Apple Music w kolejnych państwach wprowadza ofertę dla studentów

Serwis streamingowy wprowadził wspomnianą opcję w maju bieżącego roku, kiedy to uruchomił pakiet „Student Membership” w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Niemczech, Irlandii oraz Danii. Liczba krajów, w których obecnie pakiet ten jest dostępny,sięgnęła 32.

Jak twierdzą przedstawiciele Apple, wysokość abonamentu będzie ustalana indywidualnie dla każdego nowego rynku. W państwach, w których „Student Membership” już funkcjonuje, każdy zarejestrowany student może liczyć na 50-procentowy rabat trwający 12 miesięcy. Warunkiem jego uzyskania jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego status studenta oraz danych swojej uczelni. Po upływie roku, abonament wzrasta do standardowej wysokości obowiązującej w danym państwie.

Mimo że oferta „Student Membership” jest obecnie dostępna w większości krajów europejskich, nie można z niej korzystać w Polsce. Nie podano także żadnych informacji dotyczących rozszerzenia o kolejne kraje.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap