Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

23 lutego 2017 r.

Ticketmaster wykupił Ticketpro

Ticketmaster – jedna z największych na świecie firm zajmujących się sprzedażą biletów na koncerty – wykupiła czeskiego dystrybutora biletów – Ticketpro.

Ticketmaster wykupił Ticketpro

Ticketpro powstało w 1992 roku w Czechach. Od tamtej pory znacząco rozwinęło swoją działalność, dzięki czemu osiągnęło pozycję jednego z ważniejszych sprzedawców w Europie Środkowo-Wschodniej. Swoje usługi oferowali m.in. na Węgrzech, Białorusi i w Polsce. Dzięki przejęciu czeskiej firmy Ticketmaster może skutecznie kontynuować swoją międzynarodową ekspansję oraz znacząco wzmocnić swoje wpływy w tej części Europy. Jak donosi musicbusinessworldwide.com, najważniejszymi państwami dla amerykańskiego przedsiębiorstwa są Czechy oraz Polska – najistotniejsze rynki w tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.

Porozumienie skomentował Mark Yovich, prezes Ticketmaster International:

Przemysł eventowy kwitnie. Na naszej drodze jest coraz więcej wydarzeń i chcących się zaprezentować artystów niż kiedykolwiek. Dochodzą do tego wymagania fanów z całego świata. Przejęcie Ticketpro umożliwia nam lepszą obsługę naszych klientów w Europie Środkowo-Wschodniej, oferując im światowej klasy jakość usług.

– Stworzony przez nas w Czechach Ticketpro przez cały okres swojej działalności odegrał istotną rolę na rynku sprzedaży biletów, oferując swoje usługi w wielu państwach. To niesamowicie ekscytujący okres dla przemysłu eventowego w tej części świata – dodał Serge Grimaux – dotychczasowy prezes Ticketpro.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Fryderyk 2018 - ZPAV