Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

15 września 2017 r.

Warner Music wykupił Spinnin’ Records

Jak donosi musicbusinessworldwide.com Warner Music Group doprowadziło do końca transakcję zakupu Spinnin’ Records – legendarnej wytwórni muzyki elektronicznej.

Warner Music wykupił Spinnin’ Records

Holenderski label próbowały przejąć największe wytwórnie na świecie, m.in. Sony Music Entertainment, Believe Digital oraz właśnie Warner. Cena, za jaką zostało wykupione Spinnin’ Records, nie została podana do publicznej wiadomości, jednak nieoficjalnie mówi się o kwocie większej niż 100 milionów dolarów, co czyni przejęcie Spinnin’ największym zakupem Warnera od czasu nabycia Parlophone w 2013 roku (za kwotę 765 milionów dolarów).

Spinnin’ Records powstało w 1999 roku w Holandii. Od tamtego czasu zdobyła uznanie w oczach fanów na całym świecie, stając się jedną z najważniejszych wytwórni zajmujących się muzyką elektroniczną. Label wydaje m.in. takich artystów jak: Tiesto, A-Trak, Bob Sinclar, Burak Yeter, Martin Solveig, a w przeszłości m.in.: Avicii, Axwell, Calvin Harris, Sigma i Steve Aoki.

Nabycie Spinnin’ Records nie jest jedynym wykupem mniejszej wytwórni przez Warnera w ostatnim czasie. W ciągu pięciu lat amerykański label nabył m.in.: Gallo Records (RPA), Gala Records (Rosja), Gold Typhoon (Chiny), Polskie Nagrania (Polska), ISS (Indonezja) oraz X5 (Szwecja). Natomiast w czerwcu bieżącego roku Warner ponownie uruchomił Sire Records, z nowym dyrektorem na czele, którym jest Rani Hancock.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Fryderyk 2018 - ZPAV