Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

10 października 2017 r.

Microsoft podpisze umowę ze Spotify

Microsoft oficjalnie poinformował, że zamierza zamknąć swój serwis streamingowy Groove Music i nawiązać bliższą współpracę z platformą Spotify.

Microsoft podpisze umowę ze Spotify

Groove Music powstało w 2015 roku, stając się następcą Microsoft’s Xbox Music. Serwis oferował streaming szerokiego katalogu utworów oraz możliwość pobierania albumów i pojedynczych piosenek. Po decyzji Microsoftu Groove będzie działał wyłącznie do końca bieżącego roku. Osobom, które wykupiły abonament na dłuższy czas, serwis zobowiązał się zwrócić pieniądze. Oprócz informacji o zamknięciu Groove Music, Microsoft poinformował również o nawiązaniu bliższej współpracy ze Spotify. Na mocy nowej umowy subskrybenci Groove będą mogli przenosić swoje playlisty do szwedzkiej platformy oraz dostaną specjalną ofertę na przejście do niej i wykupienie nowego abonamentu. Na razie nie są znane szczegóły na temat cennika dla osób, które zdecydują się na taki krok.

Nie jest to pierwsze porozumienie podpisane w ostatnim czasie przez Microsoft i Spotify. Obie firmy współpracują razem nad aplikacjami do systemu operacyjnego Windows 10 oraz do platformy Xbox One.

Źródło: musicweek.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap