Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

10 października 2017 r.

Live Nation wykupuje United Concerts

Live Nation przejęło United Concerts – jednego z najważniejszych organizatorów koncertów w Stanach Zjednoczonych.

Live Nation wykupuje United Concerts

United Concerts działa na terenie USA i organizuje rocznie około 170 wydarzeń muzycznych w różnych miastach tego kraju. Firma istnieje od około 50 lat i szacuje się, że dotychczas zorganizowała ponad 6 tys. koncertów. Od kilku ostatnich lat United Concerts współpracuje z Live Nation, pomagając przy organizacji niektórych eventów. Teraz obie firmy podpisały porozumienie, na podstawie którego Live Nation wykupiło United Concerts. Poza tym dotychczasowy CEO United Concerts, Jim McNeil, obejmie funkcję dyrektora jednego z oddziałów Live Nation, z siedzibą w Salt Lake City. Jak twierdzą przedstawiciele obu przedsiębiorstw, połączenie ma na celu dostarczenie fanom muzyki jeszcze większej liczby wydarzeń muzycznych.

Partnerstwo z United Concerts, które utrzymywaliśmy przez kilka ostatnich lat, sprawiło, że jesteśmy pewni, że są dla nas istotnym graczem i pomocą. Dzięki nim będziemy w stanie wspólnie budować naszą obecność na rynku – powiedział Bob Roux, jeden z dyrektorów Live Nation.

Bycie częścią Live Nation – to ważny strategiczny krok, który da korzyści obu stronom i zapewni szerszej publiczności większą ilość muzyki na żywo – dodał Jim McNeil, dotychczasowy CEO United Concerts.

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap