Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

28 listopada 2017 r.

Warner Music Group podpisało umowę z Anghami

Warner Music Group oraz Anghami – największy serwis streamingowy na Środkowym Wschodzie oraz w Afryce Północnej – podpisały umowę, dzięki której cały katalog amerykańskiej wytwórni będzie dostępny na wspomnianej platformie.

Warner Music Group podpisało umowę z Anghami

Zanim doszło do podpisania porozumienia, Warner był związany szeregiem umów z serwisami z poszczególnych krajów z tamtego regionu świata (Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Katar, Bahrain, Oman, Egipt, Liban, Jordania, Irak). Umowa z Anghami obejmuje wszystkie dotychczasowe terytoria oraz rozszerza je o takie państwa jak Algieria, Maroko oraz Tunezja.

Anghami – to największy dostawca muzyki cyfrowej na Środkowym Wschodzie oraz w Afryce Północnej. Serwis powstał w 2012 roku. Platforma posiada także rozbudowaną, wolną od reklam wersję Anghami Plus. W swojej bazie ma 50 milionów aktywnych użytkowników słuchających średnio 700 milionów utworów miesięcznie.

Uważamy, że w celu stworzenia szans rozwoju dla artystów na całym świecie, silne partnerstwa z różnymi firmami są bardzo ważne. Anghami posiada świetny produkt, jednocześnie oferując swoim użytkownikom muzykę zarówno lokalną, jak i zagraniczną – stwierdził Ole Obermann, jeden z dyrektorów Warner Music Group.

Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap