Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

23 listopada 2018 r.

Tylor Swift podpisała globalny kontrakt z Universal Music Group

Taylor Swift podpisała nowy globalny kontrakt z Universal Music Group (UMG). Zgodnie z wieloletnią umową, UMG będzie wyłącznym światowym wydawcą muzycznym Swift, a UMG Republic Records będzie jej wytwórnią w Stanach Zjednoczonych.

Tylor Swift podpisała globalny kontrakt z Universal Music Group

Wcześniej twórczość Taylor Swift ukazywała się pod znakiem niezależnego studia Big Machine Records i była dystrybuowana przez Universal na całym świecie.

Taylor Swift jest dziesięciokrotną laureatka nagrody Grammy i najmłodszym w historii laureatem nagrody Grammy za album roku. Jest także pierwszą solową artystką, która dwukrotnie otrzymała tę nagrodę.

Artystka może także pochwalić się tytułem jedynej artystki w historii, której cztery kolejne albumy sprzedały się w nakładzie powyżej miliona egzemplarzy w pierwszym tygodniu w USA: Speak Now z 2010 r., Red z 2012 r., 1989 z 2014 r. i Reputation z 2017 r.

Najnowszy album Swift, Reputation, był najlepiej sprzedającym się albumem w 2017 roku i dotarł na pierwsze miejsce sprzedaży iTunes w ponad 111 krajach.

Sir Lucian Grainge, prezes Universal Music Group, powiedział: Niewielu artystów w historii może się poszczycić, podobnie jak Taylor Swift, hitami na światową skalę i tak ogromną kreatywnością. Taylor jest tak wszechstronnie utalentowana, że może osiągnąć wszystko.

Mam ogromny szacunek dla Taylor, w szczególności za jej wielkie zaangażowanie w promowanie pozytywnych zmian. Ze względu na swoje zobowiązania wobec pozostałych członków zespołu, chciała nie tylko współpracować z firmą, która rozumiała jej twórczą wizję i posiadała zasoby oraz wiedzę, aby działać w jej imieniu na całym świecie, ale także poszukiwała partnera, który miałby podobne do niej podejście do artystów.

Dzięki tym wspólnym przekonaniom jest tak wiele możliwości, które możemy wspólnie zrealizować. Wszyscy w UMG jesteśmy ogromnie dumni z tego, że możemy wkroczyć wraz z nią w kolejny etap jej kariery.Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap