Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

10 grudnia 2018 r.

Tidal wprowadza spersonalizowane playlisty

Tidal wprowadza nową, spersonalizowaną usługę – My Mix. Personalnie dopasowane playlisty powstaną na podstawie danych dotyczących najczęściej wybieranych przez użytkowników utworów oraz danych nadzorowanych przez Tidal.

Tidal wprowadza spersonalizowane playlisty

Jak podaje serwis musicbusinessworldwide.com, po początkowym okresie gromadzenia danych użytkownicy otrzymają do sześciu playlist składających się z 50 wyselekcjonowanych utworów: nowych jak i klasyków. Każdy My Mix będzie podzielony według artystów i gatunków. Lista będzie aktualizowana na bieżąco, nawet codziennie w przypadku najbardziej aktywnych członków. Najczęściej odsłuchiwane kawałki z My Mix będzie można zapisać i przenieść do trybu offline.

Dostęp do usługi My Mix będzie bezpośrednio z ekranu głównego aplikacji oraz w nowej dedykowanej sekcji „My Mix” w zakładce „Moja muzyka” w aplikacji, na pulpicie i odtwarzaczu internetowym.

W międzyczasie Tidal uruchomi też poprawioną funkcję „Artist and Track Radio”. Jej użytkownicy będą mogli tworzyć nowe playlisty bezpośrednio z kolejki odtwarzania radia, składającej się ze 100 utworów.

Dzięki wyjątkowemu połączeniu technologii tworzenia treści przez użytkownika i jedynej w swoim rodzaju sztucznej inteligencji użytkownicy będą mieli dostęp do większych zasobów ulubionej muzyki – powiedział Lior Tibon, dyrektor operacyjny Tidal.

Udostępniając 60 milionów utworów w Tidal wiemy, że odkrywanie muzyki może stanowić wyzwanie. Nowa funkcja to część naszych ciągłych starań, aby zapewnić użytkownikom coraz lepsze doświadczenia.

Źródło: www.musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap