Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

4 marca 2019 r.

Serwisy streamingowe w USA odpowiadają za 75% przychodów rynku

Zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki Recording Industry Association of America (RIAA) opublikowało coroczny raport dotyczący rynku muzycznego. Przychody z nagrań muzycznych osiągnęły w ubiegłym roku poziom 9,8 mld dolarów. Za 75% tej kwoty odpowiadają przychody ze streamingu.

Serwisy streamingowe w USA odpowiadają za 75% przychodów rynku

Zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki Recording Industry Association of America, (RIAA) opublikowało coroczny raport dotyczący rynku muzycznego. Przychody z nagrań muzycznych osiągnęły w ubiegłym roku poziom 9,8 mld dolarów, co oznacza 12-proc. wzrost w porównaniu do roku 2017. Zeszły rok był trzecim z rzędu, w którym wzrost amerykańskiego rynku muzycznego był dwucyfrowy.

Sprzedaż cyfrowa osiągnęła poziom 8,4 mln przy wzroście o 18,9%. RIAA podaje, że 75% całkowitego przychodu (7,36 mld) w przemyśle muzycznym wypracowały serwisy streamingowe, przy wzroście rok do roku o 30%. W 2018 roku usługi takie jak Spotify, Apple Music, Tidal czy Amazon Music po raz pierwszy osiągnęły liczbę ponad 50 milionów abonentów w Stanach Zjednoczonych.

Sprzedaż fizyczna spadła rok do roku o 22,8% i wpracowała dla rynku 1,495 mld dolarów. Najwięcej, o 34%, spadła sprzedaż płyt CD, natomiast sprzedaż płyt winylowych wzrosła o prawie 8% w stosunku do 2017 r.

Więcej o raporcie RIAA

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap