Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

25 kwietnia 2019 r.

Universal Music Polska powołuje Macieja Kutaka na stanowisko dyrektora zarządzającego

Universal Music Central Europe ogłosiła powołanie Macieja Kutaka na stanowisko dyrektora zarządzającego Universal Music Polska (UMP). Stanowisko to Maciej Kutak obejmie w dniu 1 maja 2019 r.

Universal Music Polska powołuje Macieja Kutaka na stanowisko dyrektora zarządzającego

W informacji prasowej wytwórni czytamy:

Powołanie Macieja Kutaka, utalentowanego i wysoce cenionego lidera biznesu, dysponującego rozległą siecią kontaktów w Europie Wschodniej, stanowi odzwierciedlenie ambicji firmy UMG w zakresie dalszego umacniania swojej pozycji lidera na polskim rynku. Maciej Kutak przechodzi do UMP z firmy Sony Music, w której od 2014 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego na region Europy Wschodniej i odpowiadał za działalność firmy w 10 krajach Europy Wschodniej.

Przed rozpoczęciem pracy w Sony Music Maciej Kutak pracował dla firmy Viacom International jako wiceprezes ds. handlowych na region CEE1. Studiował nauki polityczne, a karierę rozpoczął w branży wydawniczej, piastując różne stanowiska w firmach Axel Springer i Bauer Media Poland, przed przejściem do Viacom w 2010 roku. Maciej Kutak będzie pracował w Warszawie i podlegał Frankowi Briegmannowi, prezesowi i dyrektorowi generalnemu firm Central Europe Universal Music oraz Deutsche Grammophon.

Obowiązki dyrektora zarządzającego przejmuje od Jana Kubickiego, który ustąpił niedawno z tego stanowiska, aby skupić się na własnych projektach, w tym na Magic Records, wytwórni joint-venture prowadzonej we współpracy z UMP.

Składając oświadczenie, Frank Briegmann, prezes i dyrektor generalny Central Europe Universal Music oraz Deutsche Grammophon, powiedział: Niemiernie cieszy mnie, iż Maciej zdecydował się poświęcić pracy na rzecz naszej firmy i naszych artystów. Dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i energii będzie stymulować rozwój firmy i polskiego rynku muzycznego. Będzie mi ogromnie miło z nim współpracować i życzę jemu, jego zespołowi i wszystkim naszym artystom samych sukcesów z firmą Universal Music Polska.

Maciej Kutak powiedział: Pragnę podziękować Frankowi i firmie UMG za okazane mi zaufanie i bardzo się cieszę na naszą wspólną przyszłość. Polska to jedna z pięciu najbardziej dynamicznych gospodarek w Europie i kraj o niezwykle bogatej kulturze. Rozwój i wspieranie krajowych artystów są mi szczególnie bliskie i jestem przekonany, że z UMP będę mógł osiągać świetne wyniki. Razem z fantastycznym polskim zespołem, wyśmienitym gronem krajowych i międzynarodowych wykonawców oraz rozległą siecią kontaktów sprawimy, że Universal Music Polska będzie odnosić jeszcze większe sukcesy.

Źródło: materiały prasowe UMP

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap