Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

16 marca 2020 r.

Radio Dla Ciebie będzie emitować więcej polskiej muzyki

Od poniedziałku 16 marca 80% muzyki nadawanej w Radiu Dla Ciebie będą stanowić utwory polskich artystów. W ten sposób stacja chce pomóc artystom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej z powodu koronawirusa. Do akcji dołączyło także Radio Zachód oraz Radio Opole.

Radio Dla Ciebie będzie emitować więcej polskiej muzyki

W związku z trudną sytuacją finansową artystów spowodowaną epidemią koronawirusa, Prezes Polskiego Radia RDC „Radia dla Ciebie” Tadeusz Deszkiewicz podjął decyzję o emitowaniu na antenie głównie muzyki polskiej. Od poniedziałku 80 procent prezentowanej w RDC muzyki będzie autorstwa polskich wykonawców.

Tym samym Radio dla Ciebie, zwiększając emisję polskiej muzyki, przyczyni się do zwiększenia tantiemowych dochodów polskich twórców i wykonawców – czytamy na stronie Radia dla Ciebie.

Do akcji dołączyło także Radio Zachód, które deklaruje zwiększenie polskiej muzyki do 50%. Na stronie stacji możemy przeczytać:

Od dziś we wszystkich naszych stacjach emitujemy więcej polskiej muzyki. Aż 50 procent prezentowanych przez nas utworów muzycznych będzie autorstwa polskich wykonawców. Taką decyzję podjął prezes i redaktor naczelny Radia Zachód Piotr Bednarek, przyłączając się do inicjatywy innych rozgłośni regionalnych. Zwiększając emisję polskiej muzyki, chcemy przyczynić się do zwiększenia tantiemowych dochodów polskich twórców i wykonawców.

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, więcej polskiej muzyki ma emitować także Radio Opole.

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap