Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

10 maja 2020 r.

Nowa aplikacja Empik Music

Empik wkracza w nowy segment rynku i poszerza swoją cyfrową ofertę o usługę streamingu muzyki poprzez aplikację Empik Music.

Nowa aplikacja Empik Music

Nowa aplikacja dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS, zapewniając dostęp do milionów utworów. W odróżnieniu od konkurencyjnych serwisów, Empik Music umożliwia opłatę wybranych opcji abonamentu także stacjonarnie, w kasie salonów Empik, bez konieczności podpinania pod konto karty.

Wyróżnieniem nowej aplikacji ma być ułatwione odkrywanie nowych brzmień. Oprócz playlist przygotowanych przez muzycznych ekspertów, użytkownicy aplikacji mają także dostęp do ekskluzywnych propozycji przygotowanych przez autorytety świata kultury oraz znane postaci polskiego show-biznesu. Z okazji premiery w aplikacji autorskie playlisty przygotowało wielu polskich wokalistów, a także Wojciech Mann, który prezentuje swoją listę pt. „To co lubię w moim klubie”.

Każdy użytkownik może także zbudować własną bibliotekę ulubionych artystów, albumów i utworów oraz układać własne playlisty. Aplikacja zapewnia także dostęp do tekstów piosenek, które mogą być wyświetlane w czasie ich odtwarzania. Katalog aplikacji zawiera już kilka milionów utworów i, jak zapowiada firma, każdego dnia dodawana jest nowa muzyka. Ulubione kompilacje piosenek można importować także z innych platform streamingowych.

Aplikacja jest dostępna również w trybie offline, po pobraniu do pamięci telefonu wybranych utworów, albumów lub playlist.

Dodatkowe korzyści mają także klienci na empik.com. Otrzymają oni dedykowane rekomendacje, przygotowane na podstawie ich historii zakupów. Nowa usługa jest także w pełni zintegrowana z pozostałymi aplikacjami Empiku, jak np. Empik Bilety i Going, dostarczając informacji o koncertach ulubionych gwiazd i nadchodzących wydarzeniach muzycznych.

Jak podaje partner technologiczny projektu, firma Euvic, aplikacja zapewnia jakość streamingu plików audio w technologii HLS z wykorzystaniem kodeka AAC/AAC+ do 320 kbps.

Standardowy miesięczny abonament kosztuje 19,99 zł, ale Empik oferuje także możliwość wyboru pakietów 3, 6 i 12-miesięcznego. Pierwsze 30 dni użytkowania aplikacji jest bezpłatne dla wszystkich, natomiast użytkownicy usługi Empik Premium mogą skorzystać z 60-dniowego bezpłatnego dostępu do Empik Music.

Wprowadzenie aplikacji wspierane jest kampanię reklamową, której główny przekaz brzmi: „Słuchanie muzyki na własnych zasadach”, a hashtagiem kampanii jest #tomigra.

Więcej o Empik Music na stronie: https://www.empik.com/music.Źródło: biznes.newseria.pl / wirtualnemedia.pl

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap