Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

20 czerwca 2020 r.

EMI Records wznawia działalność

EMI Records, jedna z najbardziej znanych firm fonograficznych w historii, wznawia działalność. Prezesem wytwórni została mianowana Rebecca Allen.

EMI Records wznawia działalność

EMI Records wznawia działalność w ramach rebrandingu Virgin EMI, grupy Universal, która w 2019 roku była największą wytwórnią w Wielkiej Brytanii pod względem udziału w rynku.

Grupa Universal Music Group nabyła zarówno Virgin Records, jak i EMI Records w ramach wartego 1,2 mld funtów (1,9 mld dolarów) przejęcia EMI Music w 2012 roku.

EMI Records współpracuje z takim artystami jak Elton John, Paul McCartney, Mark Knopfler, Florence + The Machine i Bastille oraz zarządza międzynarodowym katalogiem Justina Biebera, Lewisa Capaldi, The Killers, Metalliki, Katy Perry, Lionela Richiego i Taylor Swift. Wytwórnia zajmuje się także marketingiem katalogu Queen, piątego największego artysty branży muzycznej w zeszłym roku, według danych IFPI.

Sir Lucian Grainge, prezes i dyrektor generalny grupy Universal Music Group, powiedział dzisiaj:

Gdy dorastałem w Londynie, EMI była najbardziej kultową marką w brytyjskim przemyśle muzycznym. Po przejęciu firmy zobowiązaliśmy się do nowych inwestycji, innowacji, kreatywności i oczywiście odpowiedniego przywództwa. Nie tylko wywiązaliśmy się z tej obietnicy, ale też przygotowujemy EMI na przyszłość.

Jak podaje portal musicbusinessworldwide.com, dotychczasowy prezes Virgin EMI, Ted Cockle, opuszcza wytwórnię. Dziedzictwo Virgin Records, jak twierdzi Universal, będzie teraz kontynuowane pod szyldem EMI Records.

Obowiązki prezesa EMI Records przejęła Rebecca Allen, podlegająca prezesowi i dyrektorowi generalnemu Universal Music UK, Davidowi Josephowi. Allen związana jest z Universal Music od 20 lat, przez ostatnie 3 lata pełniąc stanowisko prezes Decca Records UK.Źródło: musicbusinessworldwide.com

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap