Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

19 czerwca 2024 r.

Piąta edycja Spotify Radar Polska

Serwis streamingowy Spotify ogłosił piątą edycję programu Radar Polska, który prezentuje i wspiera wschodzące talenty na polskim rynku muzycznym. W tym roku do programu dołączyli: Daniel Godson, Jea Mira, Livka, Lotta, MAJA i Zaleś.

Piąta edycja Spotify Radar Polska

Nadszedł długo wyczekiwany moment, w którym ogłaszamy tegoroczną grupę artystów RADAR Polska i z radością prezentujemy różnorodne talenty, które wyróżniają się swoją indywidualnością. Cieszymy się, że możemy wspierać wschodzących polskich twórców na kluczowym etapie ich kariery, umożliwiając im dotarcie do szerszej publiczności za pośrednictwem naszych narzędzi i playlist, zarówno na platformie, jak i poza nią. Podczas gdy większość z wybranych przez nas artystów pisze własne teksty, w tym roku stawiamy również na Zalesia, który dodatkowo na co dzień zajmuje się pisaniem dla innych. W ten sposób poszerzamy formułę naszego programu o wymiar RADAR Songwriters, w którym wspieramy nowe pokolenie autorów piosenek – skomentował ogłoszenie uczestników programu Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify.

Dotychczasowi uczestnicy programu to między innymi: Jann, Zalia, Bryska, Julia Rocka, Szczyl, Julia Pośnik, Ania Leon, TYNSKY, Marie, KIWI, NEL, Oliwka Brazil, Dziwna Wiosna, P. Tropez, Marissa, Frank Leen, ta Ukrainka, stickxr, bambii, IGNACY.


Artyści RADAR Polska 2024:


Daniel Godson – muzyczną pasję rozwijał od dziecka, przez szkołę muzyczną po śpiew w kościelnym chórze. W swoje wydania zaangażowany jest całkowicie, od pisania tekstów po produkcję. Jego styl płynnie łączy pop, indie, soul i R&B, wymykając się łatwej kategoryzacji. Co zawsze się wyróżnia, to jego ujmujący, ciepły głos, który nadaje jego utworom eteryczny klimat. Jego najpopularniejsze utwory to Safe Zone i Czuję, więc jestem?.

Jea Mira ostatnie lata spędziła w Londynie, doskonaląc swoje umiejętności i odnajdując własne brzmienie. Jej muzyka emanuje urokiem i charakterem, łącząc eleganckie melodie indie z emocjonalną treścią. Głos Jea Miry to hipnotyzująca mieszanka aksamitnych tonów, pełna ekspresyjnej mocy. Jej najpopularniejsze utwory to Mine i Best I’ve Never Had.

Livka zyskała na popularności dzięki interpretowaniu znanych utworów na swoich mediach społecznościowych, poprzez które fani poznali jej muzyczny kunszt oraz zakochali się w jej wrażliwości i poczuciu humoru. Autentyczność Livki w połączeniu z jej głęboko emocjonalnymi tekstami tworzy unikalną mieszankę, która może być jej przepisem na sukces w branży muzycznej. Jej najpopularniejsze solowe utwory to bezdech i nic(i).

Lotta swoją muzyczną przygodę rozpoczęła w projekcie Szparagi. Obecnie przewodzi ewolucji gatunku hyperpop na polskiej scenie muzycznej, śmiało poruszając się w świeżych brzmieniach. Jej muzyka to wyjątkowa mieszanka eksperymentalnych dźwięków i czarnego humoru, co widać w utworach nowa żona i oszukał mnie disney.

MAJA to wokalistka, influencerka i idolka pokolenia Z. Chociaż swoją muzyczną karierę zaczynała jako hypemanka, niedawno rozpoczęła nowy rozdział, w którym skupia się przede wszystkim na popowych brzmieniach. Jej gitarowe ballady pokazują tekściarskie zdolności MAI oraz jej wrażliwą i romantyczną stronę, czego przykładami są utwory takie jak Klub złamanych serc i Randomowe noce.

Zaleś jednocześnie śpiewa i pisze teksty, nie tylko dla siebie, ale także dla wielu polskich artystów, z którymi regularnie współpracuje, a przy tym zdecydowanie nie chce być zaszufladkowany w jednym gatunku muzycznym. W twórczości wiele inspiracji czerpie z innych form sztuki, między innymi malarstwa. W utworach Zalesia można usłyszeć różnorodne brzmienia: od gitarowego popu, przez elektronikę, po alternatywę i rap. Szerokie grono polskich słuchaczy może go kojarzyć z utworów takich jak Interpretacje i Spadam.Playlista Spotify RADAR Polska 2024
Źródło: materiały prasowe Spotify.

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap