Tu jesteś:
Aktualności

ZPAV :: Dla firm muzycznych - Aktualności

28 marca 2014 r.

Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu – wstępne zapowiedzi koncertowe

51. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się od 6 do 8 czerwca 2014 r. W ciągu trzydniowego programu zobaczymy m.in. występy artystów w ramach SuperPremier, SuperJedynek oraz SuperDebiutów. Trzeciego dnia imprezy odbędzie się koncert związany z 25. rocznicą pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce.

Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu  – wstępne zapowiedzi koncertowe

TVP nie zdradza jeszcze szczegółów, dotyczących pełnego planu festiwalu. Pewne jest, że w programie pozostaną czołowe koncerty festiwalu, tj. SuperPremiery, SuperJedynki i SuperDebiuty. Zgłoszenia do tych ostatnich już trwają. Warunkiem udziału jest brak nagranej, wydanej oraz wprowadzonej do sprzedaży płyty długogrającej. Trzeciego dnia imprezy odbędzie się koncert specjalny, upamiętniający 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych po II wojnie światowej, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku.

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, zeszłoroczny Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu , emitowany w czerwcu 2013 r. oglądało średnio 3,72 mln widzów, co przełożyło się na 36,57 proc. udziału w grupie 4+ i 27,99 proc. w 16-49.

Źródło: www.festiwalopole.com/www.wirtualnemedia.pl

ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk
Value gap